İran Gerçekleri

Yadlin: Suriye’nin Tayfur Havaalanına Düzenlediğimiz Saldırılar İran’a Mesajdır!

Siyonist Rejim Askeri İstihbarat eski Başkanı, bu rejimin savaş uçaklarının Suriye’nin Tayfur Havaalanına düzenlediği saldırının İran’a mesaj olduğunu iddia etti.

Siyonist Rejim Askeri İstihbarat eski Başkanı Amos Yadlin, bu rejimin dün Suriye’nin Humus eyaletindeki Tayfur Askeri Üssüne düzenlediği saldırının hedeflerine değindi.

Yadlin şunları söyledi: ‘Suriye üssüne düzenlenen saldırı, iki hedefi gerçekleştirmek içindi; İran’ın faaliyetlerini engellemek ve İsrail’in kimyasal silah kullanılması konusunda tepkisiz olmadığını ifade etmek!

Tayfur Havaalanına düzenlenen saldırı, İran’a, İsrail hava kuvvetlerinin Suriye topraklarında İran’ın askeri varlığına izin vermediği mesajını verdi. İran, Suriye’de askeri üs kurmak istiyor ve bu, peşinde olduğu bir hedef ama İsrail ordusunun görevi, İsrail’i tehdit eden bu tehlikeyi uzaklaştırmaktır.

İsrail ordusu, Suriye ordusuna kimyasal silahlar kullanarak Suriye bölgelerindeki nüfuzunu genişletme izni vermeyecektir. Bu saldırının amacı, Suriye Rejimi tarafından kimyasal silah kullanılmasına bir tepkidir.

İLGİLİ YAZI:
https://irangercekleri.net/siyonist-rejim-tayfur-ussune-nicin-saldirdi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı