İran Teknolojisi

Velayet 97 Tatbikatı Sona Erdi

İran ordusunun deniz tatbikatı ‘Velayet 97’, daha önceden belirlenen bütün hedeflerin başarılı bir şekilde gerçekleşmesiyle sona erdi.

Hürmüz Boğazının doğusunda ve Umman denizinde geçen cuma günü başlayan tatbikatta İran’ın kendi yapımı insansız hava araçları ve füze savunma sistemleri başarılı bir şekilde denendi.

İran’ın yine kendi yapımı denizaltılar ve füzeleri de bu tatbikatta başarılı bir şekilde denendi.

İran ordusunun velayet 97 tatbikatı sözcüsü amiral Hamza Ali Kavyani, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, tatbikatta İran’ın kendi yapımı silahların ve askeri teçhizatların kullanıldığını söyledi.

Bu arada İran Devrim Muhafızları Hava-Uzay Komutanı Tuğgeneral Emirali Hacizade, “Düşmanların sabotaj planlarının İran’a gönderilen füze parçalarına odaklandığını ilan ettiler.” dedi.

İran Devrim Muhafızları Hava-Uzay Komutanı Tuğgeneral Emirali Hacizade, Tahran’da düzenlenen 4. Selman Farsi Bilimsel Festival’de konuşma yaptı.

Düşmanların düzenlediği komplolara işaret eden Tuğgeneral Hacizade, “İran karşıtı eylemlerde Suudi Arabistan’ın izleri açık bir şekilde ortada. Onlar İran karşıtı eylemlerle birlikte bölgedeki terörist örgütleri eğitmek için çok para ödüyorlar; bunlardan biri de (son günlerde Sistan ve Belucistan eyaletinde yaşanan terör saldırısında) 27 askerimiz şehit olduğu olaydır. Yetkililer tehditleri ciddiye almalı.” dedi.

https://irangercekleri.net/hizbullahtan-siyonist-yetkililere-whatsapp-mesaji/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı