Seyyid Hasan Nasrullah

Seyyid Hasan Nasrallah: Vekalet Savaşları Sona Ermek Üzeredir

Seyyid Hasan Nasrallah: Vekâlet savaşları sona ermek üzeredir ama asıl unsurlarla savaş başlayabilir. Amerika, İsrail ve Arabistan, Suriye, Irak ve Lübnan’daki projelerinin başarısız olması karşısında sessiz kalmayacaklardır!Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah, Bakaa’nın Balabek el-Harmel ve Zahle bölgelerinde düzenlenen seçim mitingine video konferansla katıldı. Nasrallah konuşmasının başında sevgi ve muhabbet gösteren herkese teşekkür ederek şu ifadelerde bulundu: ‘Bakaa, İmam Musa Sadr’a, Seyyid Abbas Musevi’ye ve bütün şehit ve mücahitlere aittir ve bu bölge, 6 Mayıs’ta vefasını ve bağlılığını gösterecek olan Bakaa’dır.’

Seyyid Hasan Nasrallah konuşmasının başında İmam Mehdi’nin (a.f) kutlu doğumunu bütün Müslümanlara tebrik etti. Nasrallah aynı zamanda bütün çalışanların işçi bayramını da kutladı.

Hizbullah Genel Sekreteri, bu seçim mitinginin düzenlenmesinin amacının Baalbek el-Harmel ve Zahle bölgesinde, el-Amel ve el-Vefa listelerini destelemek olduğunu belirtti.

Seyyid Hasan Nasrallah sözlerine şöyle devam etti:’Zahle listesi, Zahle bölgesindeki ağır siyasi şahsiyetlerden oluşuyor ve Hizbullah’ın bu listede bir adayı var ve bu aday Hizbullah ve el-Amel hareketinin ortak adayıdır.

Bizim Zahle listesine katılmamızın amacı, bölgedeki sorumluluk ve hizmete ortak olmaktır ve bu listedeki adaylar kendi programları olan milli ve bağımsız şahsiyetlerdir. Biz kimsenin kararını müsadere etmek istemiyoruz ama hizmette, temsilcilikte ve büyük kararların alınmasında onlarla iş birliği yapacağız.

Baalbek ve Harmel bölgesi başından beri mezhebi ve etnik olarak çeşitliliğe sahipti ve geçmiş yıllarda Lübnan’ın içinde bulunduğu ve karşı karşıya kaldığı bütün durumlara rağmen, başta İmam Musa Sadr olmak üzere büyük liderler sayesinde bu çeşitlilik korundu.

Bakaa bölgesinde demografiyi değiştirme çabaları olduğu yönündeki açıklamalar yalan ve iftiradır.

Seçimler ve diğer konularda sandalye kazanmak için mezhebi ve etnik ayrılıkları körüklemek doğru değildir.’

Seyyid Hasan Nasrallah sözlerine şöyle devam etti: ‘Bakaa’nın sınır köyleri, diğer bölgelerden daha fazla tekfirci terörizmin tehlikesi altındaydı ama buna rağmen Lübnan ordusu teröristlerin mevzilerine saldırmak istemedi ve el-Müstakbel hareketi ve Lübnan kuvvetleri olmak üzere bazı gruplar, terörist gruplarla irtibat halindeydi.

Hizbullah Bakaa halkının yanında tekfirci terörizmle savaştı, peki buna karşılık olarak hükümet bölge için ne yaptı?

Bizim, yolsuzlukla mücadele etmek ve ülkenin yapılanması için çalışmak adına güçlü bir şekilde mecliste bulunmaya ihtiyacımız var.

Direnişin siyasi desteğe ihtiyacı vardır. Çünkü Suudi Veliaht Prensi, direnişe karşı kışkırtmada bulunmak için milyar dolarlar harcamaya hazırdır.

Baalbek el-Harmel’deki ikinci liste, direnişin silahının yasa dışı olduğunu söyleyen kişilere aittir.

Bin Salman, İsrail ve Amerika’yı bölgede savaş çıkarmaya kışkırtmak için milyar dolarlar vermeye hazırdır.’

Hizbullah Genel Sekreteri konuşmasını başka bir bölümünde şu ifadelerde bulundu: ‘Vekâlet savaşları sona ermek üzeredir ama asıl unsurlarla savaş başlayabilir.

Amerika, İsrail ve Arabistan, Suriye, Irak ve Lübnan’daki projelerinin başarısız olması karşısında sessiz kalmayacaklardır.’

İLGİLİ YAZI:
https://irangercekleri.net/filistinde-14-mayista-hayat-duracak/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu