İslami Vahdet

Ümmetle Velayetin Misak Ve Basiret Günü 9 Dey Hamaseti Kutlu Olsun

Bugün 30 Aralık 2019, hş. Takvimine göre 9 Dey 1398. Bugün İran milletinin hş. 9 Dey 1388 tarihinde düzenlediği yürüyüşle İslami İran takvimine bir başka altın sayfayı eklediği İslam inkılabı tarihinde yeni bir dönüm noktasının yıldönümü.

9 Dey hamaseti olarak anılan bu gün İslam ilkelerini ve inkılap ülkülerini korumak için canı pahasına direnen ve yüksek sesle eğer düşman onların dinine karşı çıkarsa tüm dünyaya karşı duracaklarını haykıran bir milletin izzet, istiklal ve basiretinin simgesidir.

Buna göre 9 Dey günü İslam inkılabı tarihinde “Basiret” günü olarak ilahi günlerden biri oldu ve ebedileşti. Bu tarihi ve unutulmaz günde İran milleti yeni bir hamasete imza atarak Allah ve din düşmanlarını hüsrana uğrattı ve İmam Zaman -s- ve hak halefi İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei’nin kalbini şad etti.

Gerçekte 9 Dey günü ilahi ordunun şeytan ordusuna karşı zafer kazandığı gündür. Bu gün İran milletinin şahlandığı ve bir avuç gafil ve ecnebi uşağının Hüseyni -s- Aşura günü İslami mukaddesata yönelik saygısızlığına asla tahammül etmeyeceğini haykırdığı gündür.

İran milleti bu günde fitne elebaşılarının kafasına son kurşunu sıkarak fitnenin şom leşini yere yığdı. 9 Dey 1388’de İran İslam Cumhuriyeti’nin siyasi nizamının meşruiyeti bir kez daha ve Tahran’da ve İslami İran’ın diğer kentlerinde milyonlarca vatandaşın kendiliğinden yürüyüşlere katılması ile birlikte tüm dünyaya ilan edildi.

9 Dey 1388 aynı zamanda İran milletinin milyonluk yürüyüşleri ile 10. dönem cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra şike bahanesi ile fitne çıkaran ve yanlış yola girenlere verilen ezici cevabı anma günüdür.

https://irangercekleri.net/arabistan-yemek-israfinda-basi-cekiyor/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu