Filistin

Uçurtmalar İşgal Topraklarında Bazı Bölgeleri Ateşe Verdi

Gazze şeridinde Filistinlilerin uçurttuğu uçurtmalar, 1948 yıl işgal topraklarında bazı noktaları ateşe verdi.

El-Alem’in dün bildirdiğine göre Filistinli gençler ucuna yanıcı madde bağladıkları yeni silahları olan uçurtmalarla işgal altındaki Kisofim ve Kibotes Beiri bölgelerini ateşe verdiler.

Geçen hafta da Yerel kaynaklar, Filistinli gençlerin gönderdikleri uçurtmaların Gazze’nin kuzey kesiminde bulunan Beyt Hanun beldesinin doğu kesiminde ve Bureyc Mülteci Kampı karşısındaki bir noktada yangına neden olduğunu belirttiler. Kaynaklar Han Yunus’un doğusunda yine uçurtmalar nedeniyle iki noktada yangın çıkarken, El-Meğazi Mülteci kampının doğusunda askeri kontrol noktasına yakın yerde de yangın çıktığını ifade ettiler.

Bu arada siyonsit rejim güvenlik kabinesi Çarşamba gecesi oturumu ardından son çatışmaların ardından Gazze şeridini yeniden işgal seçeneğini redderek, başbakan Benyamin Netanyahu ve savaş bakanı Avigdor Liberman’ın çatışmalara son verme kararına destek verdi.

Diğer yandan Çarşamba günü Siyonist rejim sözde adalet bakanı Aylet Şaked ve enerji bakanı Yuval Steinitz Hamas hükümetine son vermek amacı ile Gazze şeridinin tekrar işgal edilmesi için kapsamlı askeri saldırı talebinde bulunmuşlardı.

https://irangercekleri.net/islami-vahdet-4/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu