Genel

Türkiye Milli İstihbarat Teşkilatı İdlib’de Harekete Geçti

Suriyeli muhalif gruplara bağlı bir örgüt, İdlib’deki terör örgütlerinin dağılmasıyla ilgili Türkiye Milli İstihbarat Teşkilatı’nın El-Nusra Cephesi ve diğer terör örgütleriyle bir araya geldiğini duyurdu.
Russia Today’in aktardığı habere göre, İngiltere’deki Suriyeli muhalif gruplara bağlı “İnsan Hakları İzleme Örgütü”, İdlib’deki terör örgütlerinin dağılmasıyla ilgili Türkiye Milli İstihbarat Teşkilatı’nın El-Nusra Cephesi ve diğer terör örgütleriyle bir araya geldiğini duyurdu.

Bu konuda edinilen bilgiye göre, henüz tarafların anlaşıp anlaşmadığına dair bir bilgi yayınlanmazken, terör örgütlerinin hayal kırıklığına uğradığı belirtildi.

Söz konusu daire, uluslararası ve bölgesel tarafların Türkiye’den İdlib bölgesinin çoğunluğunu oluşturan El-Nusra Cephesi’nin dağılmasıyla ilgili terör örgütleriyle temas sağlaması isteğinde bulunduğunu bildirdi.

Türkiye, teröristleri bu isteğe karşı çıkmaları konusunda uyararak, Suriye ordusunun düzenlediği askeri operasyonlardan dolayı sorumlu tutulacaklarını vurguladı.

https://irangercekleri.net/cumhurbaskani-hasan-ruhani-beyaz-saraydaki-bir-avuc-iran-karsiti-grubun-komplosuna-gecit-vermeyecegiz/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı