İran Gerçekleri

Tuğgeneral Eşteri: İran Polisi Dünyanın En Başarılı Polisidir

İran emniyet güçleri komutanı Tuğgeneral Hüseyin Eşteri, ‘İran polisi yalnızca Batı Asya bölgesinde değil hatta dünya genelinde en başarılı ve en salim polis teşkilatlarındandır’ dedi.

Hüseyin Eşteri, dün Tahran’ın evsahipliğinde düzenlenen ”Rusya Karayolları Devriye Müsabakaları”nın kapanış merasiminde yaptığı konuşmada, ”bu gibi etkinlikler ülkeler arasında diplomatik ilişkilerin gelişmesine vesile olduğu gibi aynı zamanda kültürel ilişkilerin ve barış arayışı gibi girişimlerde de işbirliğinin artmasına vesile olmaktadır’ dedi.

Bu arada Rusya polis takımı başkanı müsabakaların kulisinde yaptığı açıklamada, İran polisinin uyuşturucu ile mücadelesindeki çalışmaları takdir ederken, bu konuda İran polisinin tecrübelerinden yararlanmak istediklerini bildirdi.

Özbekistan takımı başkanı da, İran’ın sözkonusu müsabakalara çok güzel evsahipliği yaptığını belirterek, ‘bu müsabakaya katılan ülkeler arasındaki dostluğun kalıcı olmasını’ temenni etti.

İran’ın evsahipliğinde 5 ağustosta başlayan ve 15 ağustos tarihinde sona eren Rusya karayolları devriye müsabakalarına Rusya, Ermenistan, Özbekistan ve İran takımları katıldı.

Müsabakalarda sırasıyla İran birinci Rusya ikinci ve Ermenistan takımı üçüncü oldu.

https://irangercekleri.net/trumpin-iran-hakkinda-tarihe-aykiri-iddiasi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı