İran Gerçekleri

Tehditler Savuran ABD Müzakere Hayalini Unutsun

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, tehdikar sözlerle birlikte İran’la müzakereden bahseden ABD’li yetkililerin son açıklamalarına ilişkin tepki gösterdi.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, tehdikar sözlerle birlikte İran’la müzakereden bahseden ABD’li yetkililerin son açıklamalarına ilişkin, “Medeni, cesur ve tarihte çok etkili olan İran halkı her zaman zengin kültür ve zekasından yararlanıp her türlü tehdide sert bir şekilde yanıt verirken gösterilen saygıya ise saygıyla karşılık vermiştir. Sultacılık ve baskının karşısında pasif kalmayan İran, toprak bütünlüğü, bağımsızlığı ve vatandaşlarının hakları konusunda asla taviz vermeyecektir” dedi.

ABD’li yetkililere hitap eden Kasımi, “Amerikalılar tehdit gölgesinde, kendi çıkarları yönünde tek taraflı müzakerelerin başlayabileceği hayalini sonsuza kadar unutmalı. ABD, günümüz dünyasının sultacılık ve kaba kuvvet dünyası olmadığını bilmelidir” ifadelerini kullandı.

Behram Kasımi “Bugün de eskisi gibi ABD’li yetkililerin sözleri ve eylemlerine özellikle Amerika tarzı müzakereye daha fazla güven olamaz” diye konuştu.

https://irangercekleri.net/dunya-saglik-orgutu-yemen-en-kotu-kolera-salginina-muptela-olmustur/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu