HizbullahSeyyid Hasan Nasrullah

Seyyid Hasan Nasrallah: Direniş Her Zamankinden Daha da Güçlüdür

Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, Lübnan el’Meyadin kanalına yaptığı açıklamada, ”Direniş, yaptırımlara ve baskılara rağmen her zamankinden daha güçlü ve gözalıcı şekilde ilerlemiştir’ dedi.

Nasrallah, Hizbullah’ın askeri, eğitim ve manevi olarak önemli ilerlemeler kaydettiğini belirterek, düşmanların her zamankinden daha fazla Hizbullah’tan korktuklarını söyledi.

Hizbullah lideri, Hizbullah’ın füze gücüne işaretle, ‘Hizbullah’ın füzeleriyle İsrail’i taş devrine geri götürebileceğini’ söyledi.

Hizbullah’ın caydırıcılığının İsrail’in Lübnan’a yeni bir savaş başlatmasına engel olduğunu belirten Nasrallah, ırkçı İsrail’in Lübnan’ın deniz ve hava sahalarına yönelik tekrarlanan ihlallerini de hatırlatarak, devlet bu konuda herhangi bir adım atmadığından kendilerinin konuyu gözden geçirebileceklerine işaret etti.

Filistin’e dayatılan ‘Yüzyılın Anlaşması’na da değinen Nasrallah, söz konusu anlaşmanın başarı faktörlerinden yoksun olduğundan başarısızlıkla sonuçlanacağını ifade etti ve kınadı.

Nasrallah, ABD’nin İran’a yönelik baskıları ve yaptırımlarına işaretle, ‘İranlılar asla muhasara ve yaptırımlara teslim olmaz’ dedi.

Amerikalıları İran aleyhinde her hangi bir maceracılığa girmesi konusunda da uyaran Nasrallah, ‘İran aleyhinde bir savaş çıkarsa bütün bölge o savaşın ateşinde kalır ve Tahran yalnız kalmaz’ dedi.

Nasrallah, ‘İran aleyhinde savaş açan bir ülke kesinlikle onun bedelini öder’ uyarısında bulundu.

Bilindiği gibi ABD Hazine Bakanlığı Yabancı Varlıkları Kontrol Ofisinden (OFAC) 9 Temmuz’da yapılan yazılı açıklamada, Lübnan Parlamentosundaki 2 Hizbullah milletvekilinin ilk kez yaptırım listesine eklendiği duyurulmuştu.

https://irangercekleri.net/filistin-islami-cihat-hareketi-irani-takdir-etti/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı