Genel

Suudi Muhalif: Bin Selman Çöküşte!

Londra’da Suudi Arabistan’ın önde gelen muhaliflerinden biri, Suudi Arabistan veliaht prensi, yakınları arasından birçok düşman edindiğini ve kademeli bir çöküşe maruz kaldığını söyledi.
Suudi muhalifi Mezavi el Raşid, Amerika’da yayınlanan Newsweek dergisinde yazdığı bir makalede, Suudi Arabistan veliahdı Muhammed Bin Selman’ın, büyük bir çoğunluğun zor kullanmadan, doğrudan hükumet etmesi için verdiği izni kaybettiğini ve çöküşte olduğunu söyledi.

El Raşid, Suudi Hükümeti meşrutiyetinin kademeli olarak çökme noktasında olduğunu, uzun süre devam edebileceğini ancak ciddi bir iç çatışmaya neden olabilecek durumda olduğu uyarısında bulundu.

Suudi muhalif, “Bin Selman gerçek zorluklarla karşı karşıya; yakınları arasından çok fazla düşman edindi ve bu boşluğu daha fazla baskıya başvurmadan nasıl kapatacağı belli değil” dedi.

Daha önce, İngiliz Times, Muhammed bin Salman’ın göreve gelişinden sonra Suudi Arabistan’ın durumuyla ilgili bir makalesinde; Suudi veliahdı Muhammed Bin Selman’ın görev günlerinin sınırlı olduğunu ve Bin Selman’ın bölgenin yaralarını saracak reformcu olacağı umutlarının boşa çıktığını aktarmıştı.

https://irangercekleri.net/el-caferi-sam-idlibi-kurtarmaya-karar-verdi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu