Genel

Suudi Arabistan, İsrail’den Gelişmiş Casusluk Sistemi Satın Aldı

The Jerusalem Post gazetesi, Suudi Arabistan’ın Siyonist İsrail’den gelişmiş casusluk sistemi aldığını yazdı.

The Jerusalem Post gazetesi, Suudi Arabistan’ın Siyonist İsrail’den gelişmiş casusluk sistemi aldığını yazdı.


Gazetenin haberinde, anlaşmanın 250 milyon dolara yapıldığı belirtilirken, söz konusu casusluk ve dinleme sisteminin Siyonist İsrail tarafından Arap ülkelerine satılmış casusluk sitemleri arasında en gelişmişi olduğu ifade edildi.

Suudi teknik ekibin Tel Aviv’de cihazla ilgili gerekli bilgileri alıktan sonra, cihazın Riyad’a götürülüp kurulumunun yapıldığının kaydedildiği haberde, casusluk cihazının satın alınmasıyla ilgi anlaşmanın Suudi ve Siyonist İsrailli yetkililerin Londra ve Washington’da gerçekleştirdiği gizli görüşmelerde yapıldığı belirtildi.

Geçtiğimiz günlerde Siyonist Haaretz gazetesi, Bahreyn, BAE ve Suudi Arabistan’ın işgal rejiminden casusluk cihazları almak için devasa anlaşmalar yaptığını bildirmişti.

Haberde, casusluk cihazlarının casuslara, istenen kişilerin cep telefonu veya e-mail veya internet sayfalarına girip, bilgilerini toplamasına imkan sağladığı bildirilmişti.

Siyonist rejim İç Güvenlik Bakanlığı’nın Suudi Arabistan’a bu bağlamda hizmet verilmesine izin verdiğinin kaydedildiği haberde, güvenlik alanında işgal rejimi İsrail ile Suudi ve BAE yönetimleri arasında milyonlarca dolarlık anlaşmaların imzalandığı ifade edilmişti.

Bir süre önce de ABD merkezli Foreign Policy dergisi BAE ve Suud rejimlerinin Körfez bölgesinde bir casusluk imparatorluğu kurma çabasında olduklarını ve Amerika ile İsrail’in geniş çapta lojistik ve teknik

https://irangercekleri.net/imam-ali-hamaney-turbe-savunuculari-olmasaydi-erbain-yuruyusu-de-olmazdi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı