İran Gerçekleri

Suriye’nin İran Büyükelçisi: İranlı Sermayedarlara Öncelik Verdik

Suriye’nin İran Büyükelçisi; Biz, Suriye’nin yeniden yapılanması amacıyla yapılan ekonomik projeler için İran hükumeti ve sermayecilerine öncelik verdik.

Suriye’nin İran Büyükelçisi Adnan Mahmud, İran Ticaret ve Sanayi Odasında bu gün düzenlenen İran ve Suriye ekonomik işbirliği toplantısında yaptığı açıklamada; İranlı tüccarlar ve yatırımcıların Suriye’de yatırım yapmaları ve ekonomik işbirliğinde bulunmaları için uygun fırsatın olduğunu söyledi.

Mahmud; Suriye’nin yeniden yapılandırılması amacıyla tarım ve üretim alanlarında planlanan projelerde İran hükumeti ve İranlı tüccarlara öncelik verdiklerini belirtti.

Suriyeli Büyükelçi; Bütün kapıların İranlı şirketlere açık olduğunu, tarım ve üretim alanlarında yapılacak çeşitli yatırımlar için İranlı şirketlere ve hükumete kolaylık sağlanacağını açıkladı.

İran’ın Suriye Büyükelçisi Cevad Terkabadi ise aynı toplantıda yaptığı açıklamada; Suriyeli yetkililer ve halk, İranlı sermayedarlara hoş geldiniz diyerek onları sıcak karşılayacaklarından eminim dedi.

Terkabadi, İran’ın Suriye’deki büyükelçiliğinin ekonomik faaliyetler için her zaman açık olduğunu söyledi.

https://irangercekleri.net/sehid-mugniye-islam-ummetinin-hamzasiydi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı