Suriye Haberleri

Suriye’den ABD ve Türkiye’ye Şiddetli Kınama

Suriye; ABD ve Türkiye’nin Cezire Bölgesinde ortak devriyeler gezdirmelerini keskin ifadelerle kınarken; bu adımın uluslararası kanun ve kararlara karşı açık bir ihlal teşkil etmesinin yanı sıra kelimenin tam anlamıyla düşmanca bir saldırı niteliğinde olduğunun da altını çizdi.

Suriye Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanlığında yetkili bir kaynak SANA’ya açıklamalarında; ABD ve Türkiye’nin Cezire Bölgesinde ortak devriyeler dolaşmalarının uluslararası kanun ve kararlara açık bir ihlal teşkil ettiğini vurguladı. Bu adımın Suriye’nin egemenliği ve toprak bütünlüğüne de açık bir saldırı olduğunun altını çizen yetkili kaynak; kelimenin tam anlamıyla Suriye, Suriye halkı ve egemenliğine karşı saldırı niteliğinde olduğunu belirtti.
Bu adımın Suriye ve halkını hedef alan savaşın süresini uzatma ve çözümü engellemeyi amaçladığını ifade eden yetkili kaynak; Suriye ordusunun teröre karşı şanlı zaferleri ve birçok bölgede terörü yok etme başarıları ardından amacın Suriye’yi terörden temizleme ve halkının güvenliğini sağlama çabalarının sabote edilmesi olduğunu ifade etti.

Yetkili kaynak Suriye’nin “güvenli bölge” adı verilen meseleyi kesin ve mutlak bir şekilde reddettiğini bir kez daha vurgularken; Suriye’nin egemenliğini, toprak bütünlüğü ve selametini hedef alan her türlü plan, adım ve projeye karşı koyma ve çökertme azim ve kararlılığının bir kez daha altını çizdi

https://irangercekleri.net/lubnan-hizbullahi-suriyede-sehid-dusen-2-hizbullah-mucahidin-intikamini-israil-askeri-jipini-vurarak-aldi-lubnana-saldirinin-cevabi-ise-henuz-verilmedi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı