Genel

Suriye İşgalci İsrail Savaş Uçaklarının Fırlattığı Füzeleri Püskürttü

Suriye medyası ve bir askeri kaynak, Suriye Hava savunma sistemlerinin dün akşam işgalci İsrail uçaklarının Lübnan toprakları üzerinden Şam’ın batı tarafına fırlattığı füzelere karşı koyduğunu ve çoğunu hedefine ulaşmadan imha ettiğini belitti.


Habere göre, hava savunma sistemlerinin, işgalci İsrail uçaklarının Lübnan toprakları üzerinden fırlattığı füzelere karşı koyduğunu ve çoğunu hedefine ulaşmadan imha ettiğini bunun sonucunda bir mühimmat deposunun hasar aldığı 3 askerin de yaralandığı bildiriliyor.

SANA ajansı muhabiri daha önce, hava savunma sistemlerinin dün akşam saatlerinde Şam Kırsalı batısında düşman bazı hedeflere karşı koyduğunu ve bir çoğunu düşürdüğünü belirtmişti.

Hava savunma sistemlerinin Şam Kırsalı güneyindeki Kisve bölgesi üzerinde 29 Kasım’da bir saldırı gerçekleşmiş ancak hedeflerini sağlamasından men etmişti.

Bu arada terör rejimi İsrail, Suriye’de ağır yenilgiler alan terör örgütlerini canlandırmaya dayalı destekleri de devam ederken, terör rejiminin Amerika’nın Suriye’den çekilmek zorunda kaldığını ilan etmesi kararına da tepkileri sürüyor.

https://irangercekleri.net/netanyahudan-suriyeye-saldirilarin-devamina-vurgu/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu