Genel

Suriye Bayrağının “Nasib” Sınır Kapısında Dalgalanması

Suriye ordusu 3 yılın ardından Ürdün ile ortak sınır bölgesinde Nasib sınır kapısını teröristin işgalinden kurtararak Suriye bayrağını sınır kapıda dalgalandırdı.

Suriye birlikleri Dera kırsalında Ürdün’e açılan Nasib Sınır Kapısını kurtarması ardından teröristlerden kalma büyük miktarda ve farklı tür silahların yanı sıra askeri araçlar ele geçirdi.
Bu gelişme Suriye güçlerinin terörizme karşı yeni zaferleri ve başarılarını gözler önüne sererken ekonomi, siyasi ve meydan savaşı alanlarında geniş getirileri vardır. Suriye Ordusu ve müttefiklerinin Güney cephede göz kamaştırıcı zaferleri terörist grupların çok daha hızlı bir şekilde dağılmasına sebep oluyor.

Suriyeli askeri uzmanı Heysem Hasun, Suriye ordusu güçlerinin ülkenin güneyindeki ilerlemelerine ve yeni bölgeleri, işgalden kurtarma çalışmalarına işaretle, terör gruplarının Güney bölgelerde şaşkınlık içinde ne yapacaklarını bilmediklerini belirtti. Suriyeli stratejik meseleler ve askeri konular uzmanı Hasun, yaklaşık bir ay önce başlayan askeri operasyonların, Ürdün ile ortak sınırda Nasib sınır kapısına doğru ilerlediğini, bu sınır kapısının geçen yıllarda silahlı terörist grupların ülkeye girişlerinin ana kapısı olduğunu belirterek üstelik bu kapının Suriye yönetimine karşı ekonomi, askeri ve siyasi şantaj için kullanıldığını söyledi.

Suriye Ordusu ve silahlı güçlerin Ürdün ile ortak sınırda stratejik önem taşıyan Nasib sınır kapısını işgalden kurtarması, Suriye ve Ürdün ülkelerinin ekonomi düğümünü açmış oluyor. Suriye ordusunun sözkonusu sınır Kapısında kontrol sağlaması bölgenin ve ülkenin Güney kesimini önemli oranda etkiliyor üstelik ordu, Güney bölgelerde çok ilerlemeler sağlamış oldu.

Şam yakınında işgal altında olan Doğu Guta ve Batı Guta bölgelerinin işgalden kurtarılması ardından şimdi tüm gözler Suriye’nin güneyinde Ürdün sınırları ve Golan tepeleri yakınında bulunan Dera eyaletine çevrilmiştir. Suriye ordusu büyük bir başarıya imza atarak halihazırda Suriye topraklarının tümünü ve Güney bölgelerini işgalden kurtarmaya başlamıştır.

Suriye ordusunun ülkenin güneyinde terörizme karşı yeni zafer dalgaları, teröristlerin başlıca destekçilerinden olan siyonist rejimi yoğun bir şekilde endişelendirmiştir, zira yapılan operasyonlar işgal edilen Filistin topraklarının yanı başındadır. Yaşanan gelişmeler siyonist rejimin, Suriye Ordusu ve müttefiklerinin büyük bir zafere ulaştıklarını ve Şam yönetiminin ülkenin tamamında tekrar kontrol sağlama sürecine girdiğini itiraf etmesine sebep oldu.

Lübnan’da El-E’lam el-Harbi medya grubu, siyonist rejim 10. Kanalda Arap dünyası gelişmeleri yorumcusu Simentof’tan ” Suriye olaylarında çok hızlı gelişmeler yaşandı, sade bir lisanda söyleyecek olursak, Suriye Ordusu ve müttefiklerinin isyancılara karşı büyük zaferi ve Suriye yönetiminin yaşanan gelişmelere tamamen hakim olma sürecine döndüğünü söyleyebiliriz” dedi.

Siyonist rejim televizyonu 10. Kanalı askeri muhabir Over Hiler de Simentof’un ” bunun büyük bir başarı olduğuna ” dair açıklamalarına atıfta bulunarak ” Fakat bu cümleyi de ona eklemek gerekiyor ki bu zafer çok hızlı idi. Esad bu zaferi düşündüğümüzden daha kısa bir zamanda kazandı. İsrail ordusundan duyduğum rapora göre Beşar Esad önümüzdeki birkaç gün ya da birkaç hafta içinde Golan tepeleri sınır hattına geri dönecektir” diye ekledi.

Suriye Ordusu ve müttefiklerinin her geçen gün başarılarının artması Suriye’nin ve destekçilerinin terörizme karşı başarılarının geniş boyutlarını gösteriyor.

https://irangercekleri.net/harre-olayi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu