İslami VahdetMezhepler

Suriye Başmüftüsü: Vahdet Şiarının Kalıcı Olmasını Diliyoruz

28. Uluslararası İslamî Vahdet Konferansı’nda konuşan Şeyh Hasun, konferansı düzenleyenlere teşekkür etti.
Şeyh Hasun, Gazze’de zafer İran’ın çabaları ve yardımları ve Suriyeli ve Lübnanlı güçlerin fikri ve planlamalarıyla elde edildiğini belirtti.
İmam Humeyni –ks– ilahi sonsuz güce dayandığını belirten Şeyh Hasun, bu yüzden İslam inkılabı zafere kavuştuğunu ve şimdi İslam Cumhuriyeti elinde olan her şeyi büyük bir ihlasla konferansa katılanlara sunduğunu kaydetti.
Şeyh Hasun, düşman müslümanların arasında tefrika çıkarmaya çalıştığını, ancak vahdet şiarının her zaman kalıcı olmasını umduklarını vurguladı.
Suriye Cumhuriyet Baş Müftüsü Ahmet Bedrettin Hassun, Tahran’da 28. İslami Birlik Konferansı çalışmaları çerçevesinde “İslam Ümmeti Birdir” başlığı altında düzenlenen İslami Mezhepler Arasında Yakınlaşma Umumi Cemiyeti Başkanlığı Heyeti toplantısına başkanlık etti.
Komisyonun çalışma programının incelendiği ve karara bağlandığı toplantıda Hassun; Suriye’nin, İslami mezhepler arasındaki yakınlaşmayı somut olarak yaşayan bir ülke olduğuna işaret ederek bu durumun tek düşmanın terör ve tek amacın teröre karşı zafer kazanmak olduğu bir ortamda son derece normal olduğunu belirtti.
Toplantıda kabul edilen çalışma programında; İslami Birliğin maruz kaldığı saldırılara karşı koyma, tekfircilik ile mücadele ve İslam dinini hedef alan düşünsel ve kültürel saldırılara karşı mücadele gibi başlıklar yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı