İran Gerçekleri

Sosyal Paylaşım Siteleri Kullanıcılarından İran Devrim Muhafızlarına Destek Paylaşımı

İran’da sosyal paylaşım siteleri kullanıcıları, Amerika’nın İran devrim muhafızları ordusunu terör listesine almasına tepki olarak, ‘ben bir devrim muhafızıyım’ paylaşımında bulundular.

Sosyal paylaşım siteleri kullanıcıları, İran devrim muhafızı ordusuyla gurur duyduklarını belirterek, ‘Devrim muhafızları İran’ı savunuyor’ ifadesine geniş bir şekilde yer vererek Amerikan başkanı Trump’ın kararını kınadılar.

Paylaşımlarda, İran devrim muhafızlarının bölgede ABD merkezli ve destekli terör örgütlerini ağır hezimete uğratmasına yer verilirken, Amerika’nın aslında teröristlerin en büyük hamisi olduğu ve ABD başkanı’nın İran’a yönelik tehdit ve devrim muhafızlarını terör listesine almasının da içi boş ifadeler olduğuna yer verildi.

Bu arada Irak Hizbullah Tugayları sözcüsü Seyyid Cafer el’Hüseyni, Trump’ın İran devrim muhafızlarını terör örgütleri listesine almasını kınarken, devrim muhafızlarının, Irak’ta ABD destekli teröristlere karşı mücadelede Irak halkının yanında yer aldığını bildirdi.

Öte yandan Suriye dışişleri bakanlığı, Trump’ın açıklamasını kınarken Trump’ın bu kararı İran devrim muhafızları için iftihar ve ayrıca bu kurumun teröristlerin yenilgiye uğratılmasında ve İran’ın hakimiyetinin savunulmasındaki rolünün itirafıdır’ ifadesine yer verdi.

https://irangercekleri.net/imam-ali-hamaney-selin-zararlari-karsilanmali/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı