Hizbullah

Siyonistler Hizbullah’ın Silah Fabrikaları Karşısında Ne Yapacaklarını Şaşırdı

Seyyid Hasan Nasrallah’ın hassas roket fabrikalarının kurulması konusundaki sözleri Siyonist istihbarat teşkilatlarını endişelendirdi.

Siyonist rejimin, Seyyid Hassan Nasrallah’ın hassas füzeler hakkındaki açıklamalarıyla ilgili kafa karışıklığı yaşamaları şaşırılacak bir durum değildir. Özellikle de ABD’nin devam eden baskılarına cevap olarak hassas roket fabrikalarının oluşturulması, bu kafa karışıklığının daha da arttığına işaret ediyor. Ayrıca, bu şaşkınlığın “Şu anda Hizbullah’ın füze gücünün ne kadar olduğunu tam olarak anlayamıyoruz” şeklinde açıklamalarda bulunan Siyonist rejim İstihbarat Dairesi Başkanı General Tamir Hayman tarafından ifade edilmesi de yine şaşırtıcı değildir.

Nasrallah’ın hassas roket fabrikaları inşa etmeye hazır olundukları yönündeki açıklamaları, düşmanının hedeflerini ve yeteneklerini ele geçirmeyi amaçlayan Siyonist askeri istihbarat teşkilatına doğrudan bir darbedir. Güvenlik güçleri ve Siyonist rejim teşkilatları da dahil olmak üzere bu rejimin tüm Askeri İstihbarat Komutanlığı çalışanları, Seyyid Hasan Nasrallah’tan bir tokat yediklerini hissetmiş gibi görünüyorlar.

Hizbullah’ın silah fabrikasıyla mücadele etme konusunda Tel Aviv’in iki çıkmaz yolu var

Hayman’ın Tel Aviv’deki silah sergisinin bir parçası olarak düzenlenen Bilgi Kültürü Merkezi konferansında yaptığı konuşmalardan, Nasrallah’ın açıklamalarının Siyonist rejim Siyasi ve Güvenlik Karar Teşkilatlarının masasında ele alınacağı belliydi. Buna rağmen, Hayman’ın sözleri, istihbarat Teşkilatının Nasrallah’ın açıklamalarını değerlendirdikten sonra Hizbullah Genel Sekreteri’nin Kudüs Günündeki mesajlarıyla mücadele etmenin bir yolunu aradıklarını gösteriyor. Onlar nihayetinde, caydırıcılık dengelerini Hizbullah lehine güçlendiren Nasrallah’ın mesajlarının etkileriyle mücadele etmek için işgal altındaki Filistin ve Lübnan sınırlarının şekillenmesi konusundaki müzakerelerden yararlanmaya çalışan ABD’nin arabuluculuğundan istifade edilmesi sonucuna ulaştılar.

Tel Aviv’in liderlerinin şaşkına dönmesi anlaşılabilirdir, ancak profesyonelce hareket etmeyecek kadar olduğu da beklenmiyor.

Nasrallah’ın mesajlarının Siyonist rejim güvenlik servislerinin başkanları üzerindeki baskılarının, onlara fazla bir seçenek bırakmadığı ortada. Bu, Siyonist rejim askeri yorumcularından Oreg Hiller’in bu rejimin televizyon kanallarından Kanal 13’teki konuşmalarında çok açık bir şekilde görülüyor. Hiller konuşmasında, Siyonist rejim ordusu ile Hizbullah arasında bir psikolojik bir savaş yaşandığını ve bunun mesajlar savaşı olduğunu söyledi.

Bahsedilen bütün bu konulara rağmen, Siyonist rejim askeri teşkilatının, Nasrallah’ın mesajlarıyla mücadele etmek için bir seçenek bulmaya çalıştıkları apaçık bir yalandır. Çünkü Siyonist Rejim liderleri bu konuyla ilgili olarak karşılarında asla yapamayacakları iki seçenek görüyorlar; Ya Nasrallah’ın açıklamalarını resmi olarak görmezden gelmeliler ya da bunu itiraf etmeliler. Bu Rejim, bu seçeneklerin her birinin, özellikle de direniş liderinin konuşmasında öne sürdüğü pozisyonlar ve seçenekler hakkında olmak üzere, Siyonist rejimin varlığını ve bölgesel denklemleri olumsuz etkilediğini anlamıştır.

Nasrallah’ın bölgesel denklemlerle ilgili yaptığı açık ve doğrudan açıklamalara gelince, Siyonist rejim ordusu operasyon bölümü Başkanı Tümgeneral Istick’in açıklamalarına dönecek olursak, bu açıklamalar Siyonistlerin bu tür kabiliyetlere önem vermediğini gösteriyor. Tümgeneral Istick açıklamalarında, her ülkede, enerji kaynakları, yakıt depoları, silah fabrikaları, nüfus merkezleri vb. birçok hayati ilke bulunduğunu ve bunların tehlikeye düşmemesi gerektiğini, 20 füzenin, ülkenin bu alanlardaki faaliyetlerini bozabileceğini söyledi. Bu konuda Wall Street Journal Gazetesi de Hizbullah’ın hassas füzelerinin etkilerinden endişe duyan Siyonist resmi kaynaklardan naklen, Hizbullah’ın Siyonist rejim hedeflerini vurabileceğini ve Siyonist rejimin bölgedeki askeri teknoloji konumunu etkisiz hale getirebileceğini ve onların sınırları ve kuzey şehirleri savunma çabalarını etkileyebileceğini açıkladı.

Bu nedenle öyle görünüyor ki, Nasrallah’ın mesajları Tel Aviv’de yapacağını yaptı ve Siyonist rejim komuta örgütlerini bahsedilen bu iki seçenek dışında farklı seçenekler aramaya mecbur bıraktı. Çünkü, bazen bir gerçeği itiraf etmenin etkisi o gerçeğin kendisinden daha etkili olabilir.

https://irangercekleri.net/seyyid-imam-ali-hamaneiden-kadir-geceleri-icin-tavsiye/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı