Filistin

Siyonist Rejim Mısır’dan Arabuluculuk Yapmasını İstedi

Bazı İsrailli ve Filistinli kaynaklar Siyonist Rejim Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Mısır’dan Hamas ile İslami Cihad arasında ateşkes yapılması için arabuluculuk etmesini istediğini duyurdu.

Hamas Hareketi geçtiğimiz akşam Siyonist Rejim ile Gazze’deki Filistinli gruplar arasında ateşkes yapıldığını açıkladı.

Rey el-Yevm online gazetesinin bazı kaynaklardan naklettiği habere göre; Siyonist Rejim Mısır’dan Filistinli gençler tarafından Gazze’den kuyruğuna yanıcı madde bağlanmış uçurtmaların Gazze sınırına yakın Yahudi yerleşimcilere ait bölgelere gönderilmesini engellemesini istedi.

Cumartesi günü Gazze Şeridin’de direniş grupları ile Siyonist Rejim arasında yaşanan çatışmada direniş güçlerince bölge yakınlarına 180 roket, havan topu ve füze atıldı.

Siyonist Rejim tarafından yapılan açıklamaya göre; Rejimin demir kubbe sistemi bu roketlerin sadece 30’unu imha edebildi.

Siyonistler Filistinli direniş gruplar tarafından yapılan operasyonda verdikleri kayıplara ilişkin haberleri sansürleyerek, sadece saldırı da Filistinliler tarafından atılan roketler nedeniyle 2 askerin yaralandığı bilgisini paylaştı.

Gazze Sağlık Bakanlığı geçtiğimiz günlerde; Siyonist Rejim tarafından yapılan saldırıda Filistinli 2 gencin şehit olduğunu ve en az 25 kişinin yaralandığını açıklamıştı.

https://irangercekleri.net/emri-bil-maruf-ve-nehyi-anil-munker/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu