Filistin

Siyonist İsrail’de İstifa Dalgası Devam Ediyor

Terör rejimi İsrail’in savaş bakanı Avigdor Lieberman’ın görevinden istifasının ardından bir başka bakanın da istifa ettiği bildirildi.
Lieberman’ın istifasının ardından bu rejimin 9 yıldır göçmen bakanlığını yürüten Sofa Landver’in de istifasını ilan ettiği bildirildi. Landver’in de ırkçı İsrail savaş bakanı Avigdor Lieberman’ın partisi İsrail Evimiz (Yisrael Beiteinu)’den olduğu bildiriliyor.

Hükümetin Gazze politikasına sert eleştiriler yönelten Lieberman, “(Filistinli gruplarla İsrail arasında dün sağlanan) Ateşkes, teröristlere teslim olmaktan başka bir anlam taşımıyor.” demişti.

Terör rejiminin Gazze’deki Filistinli direnişçiler karşısında yenilgisinin ardından Filistinli gruplarla ateşkesin kabul edilmesine sessiz kalamayacağını söyleyen Lieberman, şunları kaydetti:

“Bir yandan mecliste Filistinli direnişçilerin ailelerine para akışını önlemek için yasalar geçirirken diğer yandan da bunlara (Gazze halkına) para vererek sınırımıza gelip protesto düzenlemelerini ve askerlerimizin öldürülmesine destek sunmalarını sağlıyoruz.”

Savaş Bakanı Avigdor Lieberman liderliğindeki İsrail Evimiz Partisi mecliste 5 sandalyeye sahip. Lieberman’ın istifasıyla koalisyon hükümetinin sandalye sayısı kritik sınıra, yani 61’e düşmüş oluyor. Liebarman’ın istifasının ardından koalisyonun zayıflaması nedeniyle erken seçim gündeme gelebilir. Aşırı sağcı siyasetçi Avigdor Lieberman, 2016’da Savaş Bakanlığı görevine getirilmişti.

Terör rejimi İsrail 2006’dan bu yana Gazze Şeridi’ni kara, deniz, ve havadan abluka altında tutuyor.

https://irangercekleri.net/imam-ali-hamaneyden-sehide-takdir-yazisi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı