Hizbullah

Siyonist Generalden Hizbullah’la Yaşanacak Savaş Hakkında Açıklama

Siyonist Rejim Kuzey Cephesi Ordu Komutanı Yuval Estrik, Hizbullah ile Kuzey cephesinde yaşanacak muhtemel savaşın son savaş olacağını ifade etti.Estrik, düzenlediği basın toplantısında şu iddialarda bulundu: ‘Hizbullah komutanları bizlerin, onların ekonomik ve askerî güçlerinden haberdar olduğumuzu bilmeksizin pozisyon alıyorlar. Eğer onlar hakkında bildiklerimizden haberleri olsaydı, bize karşı böyle sert tavır almazlardı. Hizbullah’ın kendi içinde dahi hiç kimsenin sohbetini etmediği konular var, mesela içinde bulundukları derin ekonomik kriz gibi.

İsrail’in kendi menfaatlerini korumak için Hizbullah’ın gelişmiş silahlara ulaşımını engellemesi ve bu nedenle de sürekli faaliyet içinde olması gizli bir bilgi değil elbette.’

General iddialarına şöyle devam etti: Kasım Süleymanî tehdit ile güç arasındaki farkı çok iyi biliyor ve mutluluk içinde diyorum ki büyük bir dikkatle Hizbullah’ın güçlendirilmesinin önüne geçtik, hedefimiz gelecekteki savaşa hazırlanmaktır. Biz tüm güçlerimizi kullanabilmek ve olası zararı en düşük seviyede tutabilmek için çabalıyoruz. Gelecekteki savaşta Lübnan’dan atılacak olan her bir plansız füzeye karşılık Hizbullah’a gelişmiş bir kaç kat fazla sayıda füze ile cevap verilecek ve bu savaş da artık kuzey cephesindeki son savaş olacaktır.

Siyonist generalin bu iddiaları, İsrail’in 33 gün savaşı ve son üç Gazze savaşlarındaki yenilgisini akıllara getirdi. Siyonistler daima savaş öncesi naralar atıp psikolojik baskı uygularlar ancak tam da bu günlerde direniş tarafından verilen cevaplarla karşılaşacaklar ve yaptıkları yanlış tespitin de farkına varacaklardır. Zira Siyonist Rejim, Lübnan ve Filistin direnişleri ile karşılaştığı son savaşlarda bunun dışında bir tecrübe edinmedi.

https://irangercekleri.net/irakta-muktada-el-sadr-baskanliginda-buyuk-bir-koalisyon-kuruldu/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı