İran Teknolojisi

Siyonist General Adyan İran’ın Siber Saldırılardaki Başarısını İtiraf Etti

İsrailli General: ‘İran, İsrail için varoluşsal bir tehdittir. İran askeri başarı ve bölge seviyesindeki faaliyetlerinin dışında siber saldırı güç ve becerisine de sahip ve bu alanda açık başarılar elde edebildi.’


Siyonist General ve İsrail Milli Güvenlik ve Siber Şirketi Başkanı Yaron Adyan Maariv gazetesi için kaleme aldığı yazısında şunları kaydetti: Amerika’nın İran aleyhine ambargolarını müteakiben, yeni kurulan siber saldırı timleri İran’ın düşmanlarına karşı siber savaş alanında yeni bir dönemin şekillenmesine sebep olan geniş çaplı bir siber savaş başlattılar.

‌Adyan, sözlerine şunları ekledi: İran’ın internet ağları alanındaki çabaları İran’ın hedeflerini gerçekleştirme ve bu ülkenin düşmanları ile mücadele etme doğrultusundadır. Bizler bu tür eylemlerle mücadele edebilmek için öncelikle bunu itiraf etmeli, ardından da mücadele sürecine girmeliyiz.

Yaron Adyan açıklamalarına şu şekilde devam etti: İran tarafından yapılan bu saldırılar Amerika, Suudi Arabistan ve İsrail gibi ülkelere karşıdır. İranlılar farklı dillerden faydalanarak, Arapçada 40, İngilizcede 22, ve yine Çince, Bengalce, Urduca gibi onlarca dilde web sitesinde bu eylemleri gerçekleştiriyor, hatta bunlar arasında Afrika’da konuşulan Svahili dili dahi görülüyor.
Siyonist general yazısının devamında uluslararası kurumların İran’ın siber faaliyetlerine karşı tepkisizliklerini eleştirdi ve bu ağ ve sitelerin internet ve sosyal medya hesaplarından kaldırılmasını istedi.
Adyan devamında şunları da kaydetti: Twitter da son olarak İranlılara bağlı sayfa ve siteleri engelledi, aynı şekilde Google İran resmi medyasına bağlı 99 sayfayı ve Facebook da yüzlerce resmi İran medya sayfasını kapattı.
İsrail Milli Güvenlik ve Siber Şirketi Başkanı, CIA eski direktörü John Brennan’ın “İranlılar siber savaşlarda özel bir akla sahipler.” sözlerini hatırlatarak şunları yazdı: İranlılar Amerika’nın yeni ambargolarıyla mücadele yolları peşindeler ve bu nedenle istihbarat tekniklerini ve siber becerileri arttırmışlardır.
Yaron Adyan makalesinde ayrıca şunları kaydetti: ‘İran, İsrail için varoluşsal bir tehdittir. İran askeri başarı ve bölge seviyesindeki faaliyetlerinin dışında siber saldırı güç ve becerisine de sahip ve bu alanda açık başarılar elde edebildi.’

https://irangercekleri.net/erakci-iranin-sabri-sonsuz-degil/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu