Hizbullahİran Gerçekleri

Siyonist Genelkurmay Başkanı: İran Ve Hizbullah, Dera’ya Askeri Takviye Yapıyor

Siyonist İsrail’in istihbarat teşkilatı Mossad’a yakın bir haber sitesi, İran’ın Lübnan Hizbullahı ile birlikte Suriye’nin güneyinde İsrail’e karşı savaşmak için hazırlık yaptığını belirtti.
Siyonist İsrail’in istihbarat teşkilatı Mossad’a yakın bir haber sitesi, İran’ın Lübnan Hizbullahı ile birlikte Suriye’nin güneyinde İsrail’e karşı savaşmak için hazırlık yaptığını belirtti.

Ünlü Arap gazeteci Abdulbari Atvan’ın genel yayın yönetmenliğini yaptığı Er Rai El Yevm haber sitesinin Mossad’a yakın bir siteden alıntıladığı haberde, Siyonist İsrail Genelkurmay Başkanı Gadi Eizenkot’ın ifadelerine yer verildi.

Söz konusu haberde, Eizenkot’ın İran’ın Suriye’nin güneyinde İsrail’e karşı askeri güç takviyesi yaptığını söylediği belirtildi.

Siyonist Genelkurmay Başkanı’nın Kuzey cephesindeki askeri tatbikatı incelerken yaptığı açıklamada, “İran, Hizbullah ile birlikte İsrail’e karşı Suriye’nin güneyinde askeri güç takviyesi yapıyor. Özellikle de Dera’da” ifadelerini kullandığı belirtildi.

Haberde, Gadi Eizenkot’ın söz konusu askeri hareketliliğe İran Devrim Muhafızları’na bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin öncülük ettiğini söylediği kaydedilirken, “Kasım Süleymani, Hizbullah ile birlikte Suriye sınırları içerisindeki Kuzey cephemize yakın bölgeden İsrail’le savaşa hazırlık yapıyor” ifadelerini kullandığı vurgulandı.

Haberde, Siyonist genelkurmay başkanının, Kasım Süleymani için, “O, Suriye, Gazze ve Ortadoğu’nun tümünde İsrail’e karşı savaşa öncülük ediyor” dediği ifade edildi.

Suriye ordusu, geçtiğimiz Temmuz ayında 7 yıl önce ülkedeki krizin başladığı Dera kentini tekrar geri almıştı.

https://irangercekleri.net/seyh-kasim-filistinin-kurtulusu-icin-buyuk-ordu-kurulacak/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı