Filistin

Sinvar: Büyük Dönüş Yürüyüşünü Tüm İmkanlarımızla Gerçekleştireceğiz

Hamas Hareketi Lideri Yahya Sinvar, Gazze Şeridinde “Büyük Dönüş” yürüyüşünü tüm imkanlarıyla gerçekleştireceklerini dile getirdi.

Hamas Hareketi Lideri Yahya Sinvar, Cuma günü Gazze Şeridi’nde gerçekleşen “Büyük Dönüş” yürüyüşünde, Filistin halkının “Büyük Dönüş Hakkımızdır” adı altında düzenlenen yürüyüşe katılmaları gerekliliğini vurgularken bu hakka bağlı kalacaklarını dile getirdi.

Biz, ablukanın kalkması ve milletimizin hedeflerinin geçekleşmesi için yolumuzu tüm imkanlarımızla sürdüreceğiz şeklinde konuştu.

Binlerce Filistinli Cuma günü, Gazze Şeridi ve İşgal altındaki sınır bölgelerinde her yıl düzenlenen “Büyük Dönüş” yürüyüşüne katıldılar.

Bu günde de Siyonist İsrail Rejimi askerleri, savaş mermileri ve göz yaşartıcı bomba ile yürüyüşe müdahale etti. Şuana dek 3 Filistinlinin şehit düştüğü ve 800’den fazla yaralı olduğu bildirildi.

Gazze Şeridinde yaşayan Filistinliler, 42 yıl önce 30 martta başlattıkları “Dönüş” yürüyüşünü her yıl olduğu gibi bu yılda barışçıl bir şekilde düzenlediler. Ancak bu yürüyüşlerde, bu güne kadar 44 Filistinli şehit olurken 5000’den fazla Filistinli de yaralandı.

İLGİLİ YAZI:
https://irangercekleri.net/gazzede-buyuk-donus-yuruyuslerinde-3-sehit-349-yarali/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı