HizbullahSeyyid Hasan Nasrullah

Seyyid Nasrallah’ın Hizbullah’a Yönelik Mali Baskının Devamına İlişkin Öngörüsü

Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah, Trump iktidarda olduğu sürece Hizbullah’a yönelik mali baskının devam edeceği öngörüsünde bulundu.

Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah “mücadele kültürü oluşturma ve cihad” birliğinden bir heyet ile son görüşmesinde yaptığı açıklamada; Hizbullah geçtiğimiz 7 yıl boyunca varoluş savaşının merkezinde yer aldı. Bu sürede Amerika 7 trilyon dolar harcadı, Fars Körfezi İşbirliği Konseyi üyesi ülkeler de yüklü miktarda harcama yaptılar ancak hiçbir sonuca ulaşamadılar. Başarıya ulaşmada önemli olan sadece füze ve mühimmat deposuna sahip olmak değildir, en önemli konular manevi hazırlık ve imana sahip olmaktır, ifadelerini kullandı.

Nasrallah açıklamasının devamında; bir sonraki yıl ve hatta ABD başkanı Donald Trump iktidarda olduğu sürece Hizbullah’a yönelik mali baskının devam edeceği öngörüsünde bulundu.

Nasrallah daha sonra; biz bu baskılardan etkilenmemeliyiz çünkü sağlam bir altyapıya sahibiz. En kötü senaryoda, daha fazla para olmazsa, daha az maliyetli ve etkili plan, insanları camilere çekmek olacaktır, ifadelerini kullandı.

Nasrallah son olarak, kültür seviyenin artırılması için yasal yolların ve sosyal medyadan sinema ve tiyatroya kadar tüm imkanların kullanılmasını istedi; ancak öncelik doğrudan iletişimdir çünkü doğrudan iletişim daha etkilidir, ifadelerini kullandı.

https://irangercekleri.net/nebih-berri-lubnanin-suriye-ile-isbirligi-yapmasi-zorunludur/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı