İmam Ali Hamaney

Seyyid İmam Hamaney: İran’ın Gururlu Gençleri Abd’nin Yenilgisini Ve Siyonizmin Diz Çökmesini Göreceklerdir

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei, öğretmenler gününde öğretmenler ile yaptığı görüşmesinde tüm öğretmenlerin günü kutlayarak Ayetullah Şehit Mutahhari’yi saygıyla andılar ve onun hakkında şunları söyledi: Değerli Şehit Mutahhari gerçek manada şefkatli bir öğretmendi. Güçlü düşünce ve beyanı ile derin İslami düşünceleri gençlerin zihnine yerleştirmeye çalışıyordu. Onun bu yolda şehit olması, Yüce Allah’ın onun karnesini imzaladığı anlamına geliyor.

İnkılap Rehberi, güçlü hüviyet, güçlü kültür, doğru fikir ve düşüncenin medeniyet oluşturmanın temelleri olduğunu söyledi ve 2030 genelgesi bu açıdan bakarak batılıların bu anlaşmanın İslam ülkeleri ve İran’da uygulanması yönündeki gizli ve aşikâr baskılarının nedenlerine değindiler. İslam İnkılabı Rehberi İmam Hamanei bu hususta şu açıklamalarda bulundu: Önemli bir bölümü eğitim ve öğretime ayrılan 2030 genelgesinde sözün özü şudur ki eğitim sitemi öyle düzenlenmelidir ki felsefe, yaşam tarzı ve yaşamın manası batılı ilkelere göre çocuklara ve gençlere öğretilmelidir.

Batılılar, ülkelerinin geleceğine ilgi duyan bizim dindar öğretmenlerimizin ders sınıflarında kendileri için asker eğitmelerini bekliyorlar; böylece bizim öğrencilerimiz dış görünümünü düzeltmiş kravatlı vahşilerin asker ve uşağı olacak ve rahatlıkla insan öldüren ve katillere yardım eden bireylere dönüşecekler. İnkılap Rehberi, sözlerinin diğer bir bölümünde düşmanın savaş düzenine geçmesi ve onların ekonomik, siyasi ve istihbarat alanındaki saldırıları ile sanal âlem yoluyla darbe vurmaya çalışması konusuna değindi ve şunları söyledi: Amerika ve Siyonizm tüm alanlarda planlama ve eylem halindedirler. Elbette bu Amerika’nın şimdiki hükümetine has bir şey değildir; diğerleri de bu işleri kadife eldiven ile yapıyorlardı. Ama Amerika’nın şimdiki başkanının bize yaptığı yardım şudur ki bu eldiveni çıkarmış ve artık herkes, Amerikalıların bu eldivenin altındaki demiri görüyor. Düşmanın İran milleti aleyhine aldığı savaş düzeni karşısında bizim milletimiz de savaş düzeni almalıdır.

Tüm yetkililer, milletin tek tek fertleri, her alandaki güçlü ve seçkin şahsiyetler sorumluluk hissiyle ve hazırlıklı bir şekilde meydana çıkmalıdır. Elbette görünen o ki düşman askeri alanda savaş düzenine girmemiştir, ama bizim askeri yetkililerimizin dikkati yerindedir.

İslam İnkılabı Rehberi İmam Hamanei sözlerinin sonunda şunları söyledi: Allah’ın lütfuyla düşmanın komploları ve planları, zihinleri meşgul etmek ve ortalığı karıştırmak için yaptığı tüm geniş propagandalara rağmen, onun kendi aleyhine sonuçlanacaktır. Hiç şüphesiz İran’ın değerli ve gururlu gençleri, Amerika’nın yenilgisini ve Siyonizm’in diz çökmesini ve İran milletinin izzet ve azametini göreceklerdir.

https://irangercekleri.net/abd-basini-trump-gunde-23-yalan-soyluyor/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı