İmam Ali Hamaneyİran Gerçekleri

Seyyid İmam Ali Hamaney: Amerikalılar’ın İğrenç Girişiminin Ardından Ordu ve Devrim Muhafızları’nın Kardeşlik Eli Güzel Bir Hareketti

İran Silahlı Kuvvetleri Başkumandanı Ayetullah Hamanei, İran Silahlı Kuvvetleri’nin artan birliği ve işbirliğinin bir şart olduğuna işaretle, bunun düşmanı öfkelendirdiğini, Amerikalılar’ın iğrenç girişiminin ardından Ordu ve Devrim Muhafızları’nın kardeşlik elinin güzel bir hareket olduğunu kaydetti.

İslam İnkılabı RehberiAyetullah Seyyid Ali Hamanei, “18 Nisan Ordu Günü” münasebetiyle İran silahlı kuvvetlerinin üst düzey komutanlarını kabul etti.

Ayetullah Hamanei sözkonusu kabulde, Ordu’nun günümüzde her zamankinden daha dindar ve daha aktif olduğuna vurgu yaparak, silahlı kuvvetlerin İran’daki sel felaketinde halka yardım etmek için gösterdiği çabaların övgüye layık olduğunu ifade etti.

İslam İnkılabı Rehberi, düşmanı öfkelendiren her işin iyi ve doğru olduğunu belirterek, buna karşı herkesin düşmana moral veren ve küstahlaştıran her türlü eylemden uzak durması gerektiğini vurguladı.

Amerikalılar’ın İran İslam Cumhuriyeti’ne karşı temelsiz sözlerinden amacın halkın moral ve maneviyatını zayıflatmak olduğunu belirterek şöyle buyurdu: Amerika’nın milyarlarca dolar borcu ve türlü sorun ve sıkıntıları var ve Karolina gibi bazı bölgelerde etkili olan sel ve fırtınanın üzerinden yıllarca geçerken hala o sorunları telafi edebilmiş değiller. Ancak İran milletinin maneviyatını kırmak için saçmalıyorlar.”

Ordu ve İran Silahlı Kuvvetleri’nin bölgesel varlığı ve düşmanların fitnelerine karşı koymalarına da dikkat çeken Başkumandan Ayetullah Hamanei şu soruyu gündeme getirdi: Eğer Ordu ve Devrim Muhafızları IŞİD ile mücadeleye girmeseydi bugün bölge ve komşularımızın durumu ne olurdu ve kimler onlara hükümet ederdi?”

Terörizme uğrayan ülkelerin de gerekenleri yaptığını beyan eden Ayetullah Hamanei, ancak İran Silahlı Kuvvetleri’nin rolünün gözardı edilmeyeceğini, bugün aslında Silahlı Kuvvetleri’nin bereketlerinden sadece İran milleti değil diğer ülkeler de yaralandığını vurguladı.

Ordu günü münasebetiyle İran Ordusu komutanları, personeli ve onların ailelerini tebrik eden Ayetullah Hamanei, Silahlı Kuvvetleri, “Milli Güç Simgesi ve Unsurları” olarak niteledi, “Bazı ülkelerde hatta özgürlük ve insan haklarından yana olduklarını iddia eden ülkelerde silahlı kuvvetler milleti bastırmak için diktatörlerin yanında duruyor. Nitekim Paris’teki olaylarda bunu görebiliriz” ifadelerini kullandı.

https://irangercekleri.net/emir-abdullahian-abd-iran-karsisinda-hic-bir-sey-yapamiyor/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu