HizbullahSeyyid Hasan Nasrullah

Seyyid Hasan Nasrullah: İsrail İle Normalleşmeyi Sözlü Olarak da Olsa Reddetmek Vaciptir

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah, 16 Şubat Cumartesi günü Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta düzenlenen şehadet konulu konferansa telekonferans yoluyla bağlanarak bir konuşma gerçekleştirdi.

Nasrallah konuşmasında, “Bizim şehit liderlerimiz arasında vizyon ve basiret açıklığının yanı sıra tevazu, iyi ahlak, insanlara yardım etme tutkusu, dinçlik, kuvvet, şecaat, takva ve dindarlık gibi birçok ortak nokta var” dedi.

“Hizbullah’ın şehit liderleri, işgalciler, onların ajanları ve destekçileri tarafından karşılarına çıkan o zamanki zor şartlara rağmen düşmana meydan okudular. Direniş, yıldan yıla güçlendi ve ifade çizgisi daima yükseldi. Onda geri dönüş yoktur” vurgusu yapan Hizbullah lideri, “Direnişin gücü yaptırımlar, ambargolar, kötülemeler, suikastlar, öldürmeler ve düşmanlıklara rağmen, onlarca yıldır onu yok etmek için Amerika ve İsrail’in bütün uğraşlarına rağmen arttı. Direniş, Mayıs 2000’deb sahip olunan imkanlardan daha fazlasına sahip olunduğunu ortaya koydu.” şeklinde konuştu.

İsrail konusunda Nasrallah şunları söyledi; “İsrail ordusu içerisinde, Lübnan ya da Gazze’ye yönelik herhangi bir savaş başlatmaya hazırlık konusunda geniş bir şüphecilik var. Mücahitlerimizin el-Celil’e girmeye güçlerinin yeteceğinden eminiz. Düşman ise toprağımıza girmeye güç yetirme noktasında şüphe ediyor.”

“Venezüella’da Hizbullah hücrelerinin hakikati yok”

Genel Sekreter Nasrallah, Mike Pompeo’nun Hizbullah’ın Venezuela’da gücünü artırdığı konusundaki iddialarına yönelik şunları söyledi: “Düşmanların bize tanıklık ettiği şey daha iyi, fakat Venezuella’da bizim nüfuzumuz yada hücrelerimizin hakikati yok. Bizim, güney Amerika’da yada dışarda hücrelerimiz, gruplarımız yada Hizbullah’ın örgütü yoktur. Hizbullah Amerikan emelleri ve komploları karşısında Venezüella’nın siyasi lideri ile dayanışma içinde olmaktan da tereddüt etmedi.”

“Varşova Konferansının hedefi Netenyahu’yu desteklemek ve İran’ı kuşatmaktır”

Nasrallah, ‘bölgedeki komplo projelerinin Amerikan hegemonyası, İsrail işgali ve geri kalan fasık rejimlerle’ ilişkili olduğunu söyleyerek “Düşmanlar, direnişi ortadan kaldırmaya yönelik savaşlarının başarısız olmasının ardından direnişe karşı komplo kurmak için dünyayı seferber etmeye çalışıyor. Amerika, Suriye’de rejimi ortadan kaldırmak için 2011’de 140 ülkeyi topladı ama başarısız oldu.” şeklinde konuştu.

Varşova Konferansı’nın hedefini, ‘Netanyahu’yu desteklemek, İran’ı kuşatmak ve direniş eksenini hedef almak’ olarak yorumlayan Nasrallah, “Bizi korkutmuyor. Çünkü önceki şey daha büyüktü ve bugünkü şartlarımız çok daha iyi. Cılız bir konferansla Filistin davasını ortadan kaldırma, İsrail’le normalleşme ve Arap-İsrail ilişkilerini gizliden açığa çıkarmayı hedeflediler.” dedi.

Nasrallah, “Varşova konferansı, İsrail terörün başı olmasına rağmen Filistin’e dair herhangi bir işaretten yoksundur. Konferans bugün İran’ı hedef alıyor. Tehditlere ve yaptırımlara karşı yanıt, devrimin 40. yıl dönümü kutlamalarına on milyonlarca insanın katılımıydı.” ifadelerini kullandı.

Hizbullah lideri, “Arap halkları, Filistin’i korumak için (İsrail’le) normalleşmeye karşı hazır olması gerekir. Varşova’da Hadi hükumetinin dışişleri bakanının Netanyahu’nun yanına oturması, Yemen savaşının arkasında Amerika ve İsrail’in olduğunu ortaya koymuştur. Yemen savaşı Suudi-BAE’nin uyguladığı İsrail-Amerikan savaşıdır.” dedi.

Bahreyn’deki rejimin bölgedeki Amerikan-İsrail terkibinden bir parça olduğunu söyleyen Nasrallah, “Normalleşmeyi sözlü olarak dahi olsa reddetmeyi ifade etmek Arap ve İslam halklarının üzerine vaciptir.” dedi.

“Amerikalılar IŞİD’in ortadan kalkmasına engel oldular, Suriye’de ömrünü 15 ay daha uzattılar”

“IŞİD’i yok etme konusunda Amerika’nın bir münafıklığı var. Trump en büyük münafık. IŞiD’e karşı savaşanlar Suriye ordusu ve Ruslar, İranlılar ve direniş güçleridir.” diyen Nasrallah, “el-Bukemal ve Deyr ez-Zor’un özgürleştirilmesinden sonra Amerikalılar IŞİD’i ortadan kalmasına engel oldular ve ömrünü 15 ay daha uzattılar. Kim bölgeyi özgürleştirir, terörist IŞİD’e ve projesine engel olursa o direniş eksenindendir, Amerikan münafığı değildir.” dedi.

https://irangercekleri.net/ispanya-disisleri-bakani-iran-buyuk-bir-bolgesel-guctur/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı