FilistinHizbullah

Şeyh Kasım: Filistin’in Kurtuluşu İçin Büyük Ordu Kurulacak

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, Filistin’in kurtuluşu ve Batılıların komploları ile mücadele için askeri ve kültürel sahalarda pratik adımlar atılması gerektiğini belirterek, Filistin’in kurtuluşu için büyük bir ordu kurulacağını vurguladı.

Tahran’da başlayan 32. Uluslararası İslami Vahdet konferansına katılan Şeyh Kasım, Pazar günü Mehr haber ajansına verdiği mülakatta, bu konferansın Batılıların Yüzyılın anlaşması adlı şom planını önlemekte etkisi hakkında bir soruya verdiği cevapta, bu konferans ve benzeri uygulamaları birer adım olduğunu, bundan başka Filistin meselesi için sahada da atılması gereken bir çok adım söz konusu olduğunu belirtti.

Şeyh Kasım, Müslümanların düşmanların Filistin davasını yok sayma çabalarına karşı uyanık olmaları gerektiğini vurguladı.

32. Uluslararası İslamî Vahdet konferansı “Kudüs, ümmetin vahdet ekseni” sloganı ile başladı. Konferansa 81 ülkeden 350 ilmi ve dini şahsiyet ve düşünür katıldı. Konferans Pazartesi günü sona eriyor.

https://irangercekleri.net/ingiliz-siiliginin-fitneci-ve-ugursuz-dusunceleri-pak-islamin-rasyonelligi-icin-bir-tehdittir/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu