İran Gerçekleri

Salihi: Amerika’nın Küstahlıkları Nükleer Faaliyetlerimizi Etkileyemedi

İran atom enerjisi kurumu İAEK Başkanı Ali Ekber Salihi, Amerika’nın tek yanlı yaptırımlarının yeniden dayatılması İran’ın nükleer sanayide belirlediği hedeflere ulaşmasını etkileyemeyeceğini vurguladı.

İAEK Başkanı Ali Ekber Salahi nükleer teknoloji milli günü dolaysıyla düzenlenen törende yaptığı açıklamada, İran İslam Cumhuriyeti nükleer teknolojiden barışçıl amaçlar uğruna yararlanma yolunda ilerlemeye devam ettiğini belirtti.

Nükleer teknoloji milli günü dolaysıyla Cumhurbaşkanı Ruhani’nin katıldığı törende 114 yeni nükleer kazanım görücüye çıkacağını belirten İAEK Başkanı Salihi, Tahran yönetimi UAEK’nun İran’ın barışçıl nükleer faaliyetlerine yönelik bağımsız ve tarafsız tutumunu her daim olumlu karşıladığını ifade etti.

İAEK Başkanı Salihi ayrıca törende karaciğer kanserinin tedavisi için Yttrium-90-90 adlı yeni bir radyoaktif ilaç ilk kez görücüye çıkacağını belirterek şöyle devam etti: İAEK’nun bu tür ilaçları sunma yolundaki ilerlemesi İslami İran’ın sınırlarını aştı ve şimdi üretilen nükleer ürünleri çeşitli ülkelere ihraç etmeye başladık.

İran İslam Cumhuriyeti bu yıl 13. Nükleer teknoloji milli gününü kutluyor. İAEK her yıl bu günde İranlı nükleer bilimcilerin yeni kazanımlarını açıklayarak barışçıl nükleer teknoloji alanında onurlarına onur katıyor.

https://irangercekleri.net/kassam-tugaylarisavasa-haziriz/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı