Genel

Sadr’a Bağlı Selam Seriyyeleri Komutanı Bağdat’ta Uğradığı Saldırıda Şehit Oldu

Kimliği henüz belirlenemeyen silahlı kişilerin saldırısına uğrayan Mukteda es-Sadr’a bağlı Barış Tugayları mensubu Hüseyin el-Hicami hayatını kaybetti.

Güvenlik kaynaklarının verdiği bilgiye göre, Bağdat’ın kuzeyindeki Eş-Şule bölgesinde kimliği henüz belirlenemeyen silahlı kişilerin saldırısına uğrayan Mukteda es-Sadr’a bağlı Barış Tugayları mensubu Hüseyin el-Hicami hayatını kaybetti.

AA’da yer alan habere göre, konu ile ilgili konuşan ve adının açıklanmasını istemeyen bir Sadr Hareketi yetkilisi, Hicami’nin silahlı kişilerce öldürüldüğünü ve cenazenin Bağdat’taki Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldığını söyledi.

Olaya ilişkin daha fazla ayrıntı vermekten kaçınan Sadr Hareketi yetkilisi, resmi makamlardan saldırıya ilişkin inceleme başlatmasını beklediklerini ifade etti.

Hicami’nin aynı zamanda Sağlık Bakanlığı’nda memur olduğu belirtildi.

Geçtiğimiz Temmuz ayında da Sadr’ın askeri yardımcısı ve Barış Tugayları komutanlarından Şevki Haddad, Necef’e bağlı Kufe’deki evinde kimliği tespit edilemeyen kişilerin açtığı ateş sonucu öldürülmüştü.

Sadr’a bağlı Selam Seriyyeleri, ülkenin Salahaddin vilayeti civarında ve Bağdat’ın kuzeyindeki Samarra bölgesinde askeri varlık gösteriyor.

Mukteda es-Sadr, Selam Seriyyeleri bünyesinde görev yapan birliklerinin çoğunu feshetme kararı almıştı.

Barış Tugayları’nın faaliyetlerinin sadece Bağdat, Samarra ve ülkenin güneyindeki Kerbela’da devam edeceğini, bunların dışındaki birliklerin feshedileceğini belirten Sadr, mevcut Selam Seriyyeleri komutanlarının kendisinin danışmanı olduğunu, başka bir görevlerinin bulunmadığını bildirmişti.

https://irangercekleri.net/suriyede-tahrirus-samdan-kimyasal-silah-saldiri-hazirligi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı