Hizbullah

Sadr: Şahsi Çıkarlarınızı Öncelemeyi Bırakmazsanız Desteğimizi Çekeriz

Sairun Koalisyonu lideri Mukteda Sadr, Irak Parlamentosu üyelerine uyarıda bulundu.Sairun Koalisyonu lideri Mukteda Sadr, Irak Parlamentosu üyelerine uyarıda bulundu.


Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Irak genel seçimlerinin birincisi Sairun Koalisyonu lideri Mukteda Sadr, Iraklı parlamenterlere, “Eğer bu şekilde şahsi çıkarlarınızı korumaya devam ederseniz desteğimizi çekeriz” dedi.

Parlamento üyelerinden halkın çıkarları için oylama yapmalarını isteyen Sadr, şunları söyledi: “Ey parlamento üyeleri, Kendi çıkarlarınız için oy vermeniz yeter! Kendinize ait olan şeyler için oylama yapmanız yeter! Bunun için seçilmediniz. Bu duruşunuzu sona erdirmezseniz desteğimizi sizden çekeriz. Halk da desteğini çeker. Ey parlamento üyeleri, fakirlerin onuru için oylama yapın.”

Iraklı siyasetçilere yönelik eleştirileriyle sürekli gündeme gelen Sadr, kısa bir süre önce de yaptığı açıklamada, “Irak partilerinin 15 yıl boyunca Irak’taki koltukları ve Iraklıların servetlerini bölüşmeleri yetmedi mi” demişti.

Sadr, “Iraklıların mallarını kimin çaldığının hesabını sorma zamanı gelmedi mi? Halkın hiçbir partinin tahakkümü olmaksızın kendi eliyle hakkına kavuşma zamanı gelmedi mi? Parti, grup, mezhep, ırk, bölge, aşiret, aile ve şahsi çıkarları bir tarafa bırakıp vatandaşların haklarına kavuşmasına destek olma zamanı gelmedi mi?” ifadelerini kullanmıştı.

12 Mayıs’ta yapılan genel seçimlerde Sadr öncülüğündeki Sairun Koalisyonu 54 sandalye elde ederek birinci olmuştu.

https://irangercekleri.net/amerikan-helikopterleri-isid-teroristlerini-tasiyor/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı