İran Gerçekleri

Ruhani: Hiç Bir Güç Veya Devlet İran Milleti Karşısında Duramaz

Cumhurbaşkanı Ruhani, İran İslam Cumhuriyeti demokratik bir devlet olduğunu, hiç bir güç veya devlet İran milleti karşısında duramayacağını belirtti.
Cumhurbaşkanı Ruhani gittiği New York’ta Salı günü sabah saatlerinde CNN kanalına verdiği mülakatta Amerika devletinin İran’da rejim değişikliği arzusuna işaret ederek, Amerikalı yetkililer eskiden İran’da İslam inkılabından önce olduğu gibi tamamen onların kontrolünde olan bir rejimle karşılaşacaklarını düşündüklerini, ancak hiç bir zaman bu hedeflerine ulaşamadıklarını, zira İran milleti her daim dimdik ayakta durduğunu belirtti.

Amerikalı şimdiki yetkililerin söz ve davranışlarına göze çarpan açık çelişkilere temas eden Ruhani, Amerikalı yetkililer bir yandan İran milletine baskı uyguladıklarını, ancak öbür yandan da bu milleti sevdiklerini iddia ettiklerini ifade etti.

Amerika’nın uyguladığı yaptırımların tek amacı İran milletine baskı uygulamak olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Ruhani, Amerika’nın İran’a dayattığı illegal yaptırımları sadece sıradan vatandaşların yaşamını zor durumda bıraktığını, bu da Amerika devleti İran milletinin düşmanı olduğunu ortaya koyduğunu kaydetti.

İran’a dayatılan yaptırımların arttırılması ne Amerika ne de bölgenin yararına olduğunu belirten Ruhani, tarih Amerikalı yetkililerin bu süreçte büyük hata yaptıkları hakkında yargıda bulunacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Ruhani ayrıca İran İslam Cumhuriyeti’nin Suriye’de varlığı bu ülkenin yasal yönetiminin resmi talebi üzerine olduğunu belirterek şöyle dedi: Eğer İran İslam Cumhuriyeti’nin yardımları ve Irak ve Suriye milletlerinin direnişi olmasaydı, bugün Bağdat ve Şam IŞİD’in elinde olurdu ve bu örgüt bölgede iki terör devleti inşa ederek tüm dünyayı tehdit ederdi.

https://irangercekleri.net/trumpi-hizbullah-korkusu-sardi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu