İran Haberleri

Reisi: 28 Milyon Kişi Korona Taramasından Geçti

İran İslam Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Yardımcısı Alirıza Reisi, 28 milyon kişinin korona taramasından geçtiğini söyledi.

Taramaların sağlık bakanlığı sitesi üzerinden veya telefonla yapıldığını belirten Reisi, korona virüse yakalanma oranının 13 ilde negatif olarak seyrettiğini ve halkın evlerde kalması durumunda gelecek iki hafta zarfında hastanelerdeki hasta sayısının azalacağı söyledi.

Basın toplantısında İRNA’ya açıklamada bulunan Reisi, ‘’Önlemlere uyan 13 ilde korona’ya yakalanma oranı negatif olarak gözükmektedir. Bu illerin isimlerini şu an ilan etmiyoruz. Ülke genelinde hastalığı en yüksek noktasına ulaşılmamıştır ve hastalığın yayılması devam etmektedir.‘’ dedi.

Bu 13 ilde tüm hastane yataklarının dolu vaziyette olduğunu fakat şu an buralarda acil bölümlerinde boş yataklar bulunduğunu ifade eden Reisi,bu illerde yakalanma oranlarının yarı yarıya, üçte bir ve dörtte bire ulaştığını söyledi.

Halka evde kalma tavsiyesinde bulunan Reisi, halktan seyahate çıkmamalarını, toplantılara katılmadan kaçınmayı ve en ufak bir emarede Sağlık Bakanlığı ile temas kurmalarını istedi.

İran’da Korona Teşhis Kitlerinin yapım aşamasında olduğunu ifade eden Reisi, kitlerin onaylanması ile ülkede kullanıma sunulacağını söyledi.

Reisi, bugüne kadar İran’da korona virüsünden hayatını kaybedenlerin sayısının 1433’e yükseldiğini, bu hastalığa yakalananların sayısının 19 bin 644’e yükseldiğini, 6754 kişinin ise iyileştiğini bildirdi.

https://irangercekleri.net/suriye-gucleri-ile-turkiye-destekli-teroristler-arasinda-catisma/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı