İmam Humeyni (r.a)

Rahmetli İmam Humeyni’nin Rihletinin 30. Yıldönümü Etkinliği Düzenleniyor

İran İslam Cumhuriyeti Kurucusu Rahmetli İmam Humeyni -ra- rihletinin 30. yılında düzenlenecek etkinliklerle anılacak. İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei, 4 haziran salı günü İmam Humeyni Türbesi’nde düzenlenecek merasimde konuşma yapacak.

Her yıl İran’da Rahmetli İmam Humeyni’nin rihlet yıldönümünde görkemli anma merasimleri düzenleniyor. Bu merasimlerin en büyüğü o hazretin pak türbesinde gerçekleşiyor. Bu yılda İmam Humeyni’nin rihletinin 30. yıldönümünde düzenlenecek merasimde, İran ve muhtelif ülkelerden çok sayıda misafir katılacak.

Rahmetli İmam Humeyni Anma Merkezi Komitesi bugün yaptığı açıklamada, 30. yıl etkinliğe muhtelif halk kesimleri, yetkililer, İslam ülkeleri büyükelçileri, İran’da mukim yabancı öğrenciler ve talebelerin katılacağı kaydedildi.

Açıklamada, İran halkının geçen 40 senede düşmanların türlü tehdit ve yaptırımları karşısındaki göz kamaştırıcı direnişinin dünyayı hayrete düşürdüğüne işaretle, İran halkının İslam İnkılabı’nın 50’lı yıllarının başında daha da güçlü şekilde ABD’nin geniş çaplı ve zalimce yaptırımları karşısında mukavemet göstereceği vurgulandı.

https://irangercekleri.net/nekbe-buyuk-felaket-nedir/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu