İran Gerçekleri

Ordu, Siyonist İsrail Rejiminin Yok Edileceği Günü Bekliyor

İran Ordu Komutanı General Kiyomars Haydari, İslam inkılabı ordu günü nedeniyle Cuma namazı öncesinde Tahran’da yaptığı konuşmada, kendisinin İslam inkılabı ordusunun bir neferi olduğunu söyleyerek; “Bu ordu velayetin koruyucusu ve hizmetçisidir. İslam inkılabının ordu gününü tüm askerlerimiz ve şehit aileleri için tebrik ediyorum” dedi.

Konuşmasında 13 Mayıs tarihinin İslam inkılabının nasıl ordu günü olarak anıldığına değinen General Haydari, 13 Mayıs tarihinde İmam Humeyni’nin önderliğinde ordunun yeniden bir ruh ve inanç kazandığına işaret ederek ordunun İslam inkılabını temel hedefleri doğrultusunda yeniden şekillendiğini söyledi. İslam inkılabının ardından Irak ile yaşanan 8 yıllık savaşa işaret eden General Haydari, İslam ordusunun bu savaşta kendisini 48 bin şehit vererek gösterdiğini belirtti.

İranlı üst düzey askeri yetkili General Haydari, konuşmasının devamında İslam inkılabının bugün de düşmanın geçmişteki sinsi oyunları ve tehditleri ile karşı karşıya olduğunu belirterek; “ Bu ordunun gücü kendi bağımsızlığında ve askeri üretimini korkmadan yapabilmesindedir. Bizim füze üretmemizden rahatsız olanlara velayetin bir askeri olarak diyorum ki bu ordu ve devrim muhafızları ilahi birer askerlerdir” dedi.

“Bu mukaddes kürsüden İslam inkılabının düşmanlarına cevabım, daha önce denenmiş şeyleri tekrar denemek hata iken çılgınlıktan uzak durun. İslam inkılabı henüz yeni doğmuşken tüm çabanıza rağmen onu yıkamadınız. Bugün ise İslam inkılabı daha da büyümüş ve İslam inkılabı rehberinin önderliğinde olgunlaşmıştır” ifadelerini kullandı.

İslam inkılabı rehberinin önderliğinde inkılabın ilahi bir olgunluk ve sevinç içerisinde Siyonist İsrail rejiminin yok edileceği günü beklediğini söyleyen General Haydari; “Bu ordunun bünyesindeki her bir askerin kendine haz özellikleri vardır. Bu özelliklerin en başında ise velayete olan bağlılıkları gelir. Bir diğeri ise dünyadan el çekebilecek imana sahip olmaları ve aynı zamanda özgür ve bağımsız bir şekilde kendi savunma gücünü artırmasıdır” dedi.

Son olarak konuşmasında Suudi Arabistan’ın Amerika ve İngiltere ile yaptığı silah antlaşmalarına değinen General Haydari; “Kendilerinden bihaber Suudiler ülkelerini bir tophaneye çevirdiklerinde güvende olacaklarını zannediyorlar. Bizim açımızdan ne kadar satın alabilirlerse iyidir. Çünkü biz bir gün o tophanenin İmam’ın zuhuru ile asıl sahibine geçeceğine inanıyoruz” ifadesini kullandı.

İLGİLİ YAZI:
https://irangercekleri.net/kasimi-bolgedeki-bazi-ulkeler-islam-ummetinin-ortak-dusmanini-unuttular/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı