Genel

Netanyahu’dan Suriye’ye Saldırıların Devamına Vurgu

Siyonist İsrail rejimi başbakanı Netanyahu, Suriye’ye yönelik İsrail saldırılarının devam edeceğini söyledi.

Lübnan El’Meyadin kanalının haberine göre, Netanyahu, dün yaptığı açıklamada, Amerikan güçlerinin Suriye’den çekilmesinin İsrail’in Suriye konusundaki siyasetlerinin değişmesine neden olmayacağını belirterek, ‘İsrail, Suriye’ye yönelik saldırılarına devam edecektir’ dedi.

Irkçı rejim başbakanı, Amerika ile başta askeri ve güvenlik olmak üzere çeşitli alanlarda işbirliklerinin devam edeceğini belirtti.

Terör rejimi İsrail başbakanının bu açıklaması, Amerika’nın Suriye’den çekilmek zorunda kalmasının ardından İsrail’de kaygıların artmasının ardından gelmesi de dikkat çekti.

(Bu arada siyonist İsrail medyasından Maariv gazetesi, İsrail Başbakanı Netanyahu’nun söz konusu açıklamasını, “ABD’nin askerlerini Suriye’den çekmesi kararından ortaya çıkan İsraillilerin endişelerini giderme çabası” şeklinde yorumladı. İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun, ABD’nin Suriye’den çıkma kararını açıkladıktan sonra İsraillilerin endişelerini giderme gayreti içine girdiği belirtildi.
Öte yandan “İsrail 10” televizyon kanalına göre Netanyahu, gelecek hafta ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile Suriye’den çekilme kararını görüşecek.)

ABD Başkanı Donald Trump, çarşamba günü askerlerini Suriye’den çekeceğini açıklamıştı.

Bilindiği gibi Suriye buhranı 2011’de Amerika, Arabistan ve benzeri ülkelerin, bölgede dengenin ırkçı İsrail’in lehine olacak şekilde teröristlere verdikleri destekle başlamıştı.

https://irangercekleri.net/imam-ali-hamaneyden-bir-ani/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı