İran Gerçekleri

Siyonist Netanyahu: Suriye’de, İran’a Karşı Savaşmaya Devam Edeceğiz

Siyonist İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, kabine toplantısında yaptığı konuşmada, Tel Aviv’in Suriye’de İran’a karşı savaşmaya devam edeceğini söyledi.

Netanyahu, Cumartesi günü İngiltere Başbakanı Theresa May ile görüştüğünü, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve İsrail’in ortak Suriye saldırısını değerlendirdiklerini belirtti.

Netanyahu, Başbakan May ile yaptığı görüşmede, “Suriye’ye yönelik yapılan saldırının önemli uluslararası mesajlarının olduğunu belirttiğini” ifade etti.

Netanyahu, Suriye’ye yapılan saldırının “yasaklanmış silahların kullanımında sıfır tolerans olduğunu ortaya koyduğunu” iddia etti.

İsrail İçişleri Bakanı Gilad Erdan ve Eğitim Bakanı Naftali Bennatt’ta İran’ı hedef alan açıklamalar yaptılar.

Siyonist bakanlar Erdan ve Bennatt, Suriye’deki İran hedeflerine saldırılara devam edeceklerini ve İran hedeflerine yapılan saldırıları destekleyeceklerini söylediler.

İçişleri Bakanı Erdan, “İsrail’in güvenliğini tehdit eden İran’ın Suriye’deki askeri varlıklarını vurmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Eğitim Bakanı Bennet ise açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “İsrail, güvenliği için sınırlardan ilerleme özgürlüğüne sahiptir ve olası tüm senaryolara hazırdır.”

Siyonist İsrail geçtiğimiz hafta Suriye’nin T-4 havaalanına saldırmış, saldırıda 7 İranlı şehit olmuştu.

İran, saldırının karşılıksız kalmayacağını açıklamıştı.

İLGİLİ YAZI:
https://irangercekleri.net/sadrdan-suudi-zirvesinin-iran-karsiti-bildirisine-sert-elestiri/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu