Hizbullah

Nebil Kavuk’tan İslam Ülkelerine İsrail Uyarısı

Kavuk, Siyonist rejimle ilişkileri normalleştirmenin İslam ümmeti için kara bir leke olduğunu söyleyerek, bu rejimin direniş cephesi karşısında duracak güçte olmadığını belirtti.


Lübnan’ın Nebtiyye iline bağlı Safdu’l-Battih bölgesinde bir konuşma yapan Lübnan Hizbullah’ı Merkezi Konsey üyesi Şeyh Nebil Kavuk, “Kabineyi kurmak için seçilmiş başbakan hükümetinin ömründen 200 gün geçti fakat hala bu kabine tamamlanmadı.

Lübnan ekonomik ve geçim alanında çeşitli sorunlarla boğuşma halinde” ifadelerinde bulundu. Kavuk, şu şekilde devam etti: “Lübnan Başbakanı Saad el-Hariri parlemanto seçimlerinden çıkan sonuçları dikkat almak istemiyor, kendi görüşünü dikte etmeye çalışarak parlemantoda bir konuma gelen bağımsız Ehli Sünnet milletvekillerinin hakkını tanımak istemiyor.

Hizbullah ise onların hakkını savunuyor.” Direniş cephesinin 1984 yılından beri düşmanlara, özellikle Amerika’ya karşı tek vücut halinde durabildiğini ifade ederek, direniş cephesinin stratejik önemine dikkat çeken Şeyh Nebil Kavuk, Lübnan’ın bölgede Siyonist rejime karşı en çok mücadele eden ülkelerden biri olduğunu söyledi.

Hizbullah Merkezi Konsey üyesi, “İsrail, direnişe karşı durma gücü olmadığı halde çeşitli ülkeleri tehdit ediyor, direniş cephesi Siyonist rejimin bütün denklemlerini boşa çıkarmış ve bu rejime karşı Lübnan’ı savunmuştur” ifadelerinde bulundu. Kavuk, konuşmasının devamında: “Direniş bugün azametli, sarsılmaz ve görkemli bir duruş sergiliyor, İslam ümmetinin izzetini savunuyor ama buna karşı ise Suudi Arabistan ve diğer körfez ülkelerinin İsrail’le ilişkileri normalleştirdiklerini görmekteyiz, bu tür girişimler İslam ümmeti için kara bir lekedir, Filistin, İslam ve Arap ümmeti için bir tehlikedir” ifadelerine yer verdi.

https://irangercekleri.net/kutsal-savunmanin-sonu-yoktur/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı