Hizbullah

Lübnan Hizbullahı Kamerasından Siyonistlerin Kuzey Kalkanı Operasyonu +FOTO

Lübnan Hizbullahı, Lübnan’ın güney sınırındaki Siyonist askeri hareketlerin video ve fotoğraflarını yayınlayarak operasyonu ayrıntılı olarak gözlemlediklerini vurguladı.
Lübnan Hizbullahı, Lübnan’la ortak sınırında yapılan Kuzey Kalkanı Operasyonu sırasında Siyonist Ordunun askeri personelinin açık video ve görüntülerini yayınladı. Bu durum, Hizbullah kuvvetlerinin Siyonist askeri hareketleri yakından izlediğini gösteriyor.

Hizbullah, çok sayıda İsrail askeri aracının ve Kuzey Kalkanı’nda çalışan buldozerlerin ve tankların resimlerini yayınladı.

Lübnan Ordusu Komutanı dün yaptığı açıklamada, Siyonist rejimin güney sınırında başlattığı “Dhar al-Shamal” (Kuzey Kalkanı) operasyonunun ardından Lübnan’ın güney sınırının sakin ve istikrarlı olduğunu ve durumları dakik olarak takip ettiklerini belirtti.

Açıklamada, bölgedeki askeri kuvvetlerin Lübnan’daki Birleşmiş Milletler kuvvetleriyle koordinasyon halinde, güneydeki huzursuzluğu önlemek için düzenli görevlerine devam ettikleri bildirildi.

Siyonistler Hizbullah’ın Lübnan Sınırındaki Askeri Hareketlere Tepkisinden Endişeli

Siyonist askeri kaynaklar bugün, Hizbullah’ın İsrail ordusuna karşı Lübnan sınırını geçerek tünelleri bulmak için verdikleri tepkiyi, bunun savaşa yol açabileceğini söyleyerek dile getirdiler.

Siyonist askeri gazetesi İsrail el-Yevm muhabiri Yuaf Limor, İsrail Ordusu yalnız bir şekilde Lübnan sınırlarından geçer, oda Hizbullah’ın bunu savaş için bahane olarak kullanılmayacağından emin olursa dedi.

Siyonist muhabir, Hizbullah kuvvetlerinin çoğunun yeraltında olmadığını, ancak Hizbullah’ın 100.000 füze ve on binlerce ağır askeri teçhizat ve ekipmanı olduğunu söyledi.

Siyonist Ordusu dün sabahtan bu yana, Lübnan’la işgal altındaki toprakların kuzey sınırlarında Kuzey Kalkanı olarak adlandırdığı en yüksek düzeyde hazırlıklı operasyonuna başladı. Siyonist Ordusu bu operasyonda, istihbarat servisinin ve mühendislik bölümünün katılımıyla kuzey bölgesinin komutasında bulunmaktadır. Operasyonun amacı işgal altındaki topraklarda İsrail liderleri tarafından Hizbullah tarafından açıldığı iddia edilen işgalci tünellere müdahale etmekti.

https://irangercekleri.net/hizbullahin-savas-gucu-israili-korkutuyor/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı