Hizbullah

Siyonist Lieberman: Hizbullah’la Savaşa Hazır Değiliz

Siyonist İsrail Savaş Bakanı Avigdor Lieberman, Yedioth Ahronoth gazetesinin düzenlediği konferansta konuştu.
Gazze Şeridi ve Lübnan sınırındaki cephelerle alakalı değerlendirmelerde bulunan Siyonist Bakan Lieberman, Kuzey cephesi olarak ifade edilen Lübnan sınırında savaşa hazır olmadıklarını belirtti.

Güney Cephesi olarak ifade edilen Gazze Şeridi’ndeki Siyonist güçlerin güçlü olduğunu iddia eden Savaş Bakanı Lieberman, Kuzey Cephesinin durumunun ise çok kötü olduğunu belirtti.

Kuzey Cephesinin Hizbullah’la savaşa hazır olmadığına işaret eden Lieberman, Kuzey Cephesinin hazır olması için Kuzey Cepheye ayrılan bütçeye 300 milyon dolar ilave edilmesi gerektiğini söyledi.

Lieberman, Siyonist İsrail ordusunun Gazze Şeridi ve Sina için ortaya çıkacak herhangi bir acil duruma hazırlıklı olduğunu iddia etti.

Kuzey ve Güney cephelere ayrılan bütçelerde ciddi dengesizliğin olduğunu dile getiren Lieberman, Ordunun Güney Cephesinin bütçesinin Güney Cephesinden 37 kat daha fazla olduğunu söyledi.

Siyonist İsrail’in Kuzey Cephe hattında bulunan bölgeleri korumak için 70 milyon dolar bütçe tahsis ettiğini ifade eden Lieberman, Güney Cephesine ise 500 milyon dolar tahsis edildiğini belirterek bütçe tahsislerinin dengesizliğini eleştirdi.

Savaş Bakanı Lieberman, Cuma günü başlayacağı belirtilen Büyük Dönüş Yürüyüşü’ne dair de açıklamalarda bulundu.

Siyonist İsrail ordusuna seslenen Lieberman, hem Büyük Dönüş Yürüyüşü hem de Nekbe Günü’nde çıkacak olumsuzluklara müdahalede güvenlik güçlerinin hazır olduğunu belirterek, paniğe gerek olmadığını söyledi.

Lieberman: Nükleer Anlaşma İptal Edilmelidir

İsrail Savaş Bakanı Lieberman Yedioth Ahronoyh gazetesinin tertiplediği konferansta yaptığı konuşmada İran’a da değindi.

Lieberman konuşmasında; “İsrail, İran’ın nükleer bir güç haline gelmesine müsaade etmemelidir” dedi.

İran ile P5+1 arasında 2015’te yapılan Nükleer Anlaşma’nın iptal edilmesi gerektiğini belirten Lieberman, “Anlaşma’nın iptali için Tahran’a baskının artırılması gerektiğini” savundu.

Lieberman konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Herkes İsrail’in, İran’ın nükleer silah elde etmesini engellemekte kararlı olduğunu ve bunun bir slogandan ibaret olmadığını anlamalıdır.”

Lieberman konuşmasına şöyle devam etti; “Ben iki şey söylüyorum: Suriye’de, İran askeri varlığı olmayacak ve nükleer güce ulaşmış bir İran olmayacak.”

İLGİLİ YAZI:
https://irangercekleri.net/israilin-saldirisi-sonrasi-kassam-tatbikata-basladi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu