İran Gerçekleriİran Teknolojisi

Komutan Hacızade: ABD Savaş Gemisi Bizim İçin Hedef Tahtasıdır

Devrim Muhafızları Hava-Uzay Komutanı Hacızade, “ABD savaş gemisi geçmişte bizim için ciddi bir tehdit sayılırdı fakat şimdi hedef tahtasından başka bir şey değil” dedi.

ABD’nin İran tehdidini öne sürerek bölgeye askeri yığınak ve uçak gemileri göndermesine tepki gösteren İran Devrim Muhafızları Hava- Uzay Kuvvetleri Komutanı Emir Ali Hacızade, ABD’nin bölgedeki askeri üslerinin konumuna ve İran’ın füze kapasitesine değinerek, “ABD, bölgede öyle bir konumda ki kıpırdarlarsa vururuz. Üzerinde 40- 50 uçak ve altı bin asker taşıyan ABD uçak gemisi, geçmişte bizim için ciddi bir tehdit sayılırdı fakat şimdi hedef tahtasından başka bir şey değil” dedi.

ABD gemilerinin Fars Körfezi’nde İran topraklarına yakın bir mesafede hareket ettiğini söyleyen İranlı general, “Elimizdeki füzelerle, 300 kilometre uzaktaki hareketli hedefleri vurabiliyoruz. Yeni başarılarımızda bu mesafeyi 700 kilometreye kadar da yükseltebildik” dedi.

ABD, İran’la artan gerilim üzerine USS Abraham Lincoln uçak gemisi ile ‘USS Arlington’ savaş gemisini ve Patriot hava savunma bataryasını Batı Asya’ya gönderdiğini bildirdi. Geçtiğimiz günlerde dört adet B-52 bombardıman uçağı Katar’da bulunan ABD Hava üssüne iniş yaptığı ifade edildi

https://irangercekleri.net/tel-aviv-ve-hayfayi-atacama-colune-cevirecegiz/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı