İran Gerçekleri

Komutan Caferi: İran Milleti, ABD’ye Galip Gelmiştir

İran Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutanı Caferi, İran milletinin geçen 40 senedeki direnişinin kazanımının bölgede ABD’nin peş peşe yenilmesi olduğunu kaydetti.İran Devrim Muhafızları Genel Komutanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi, İsfahan velayetine bağlı Felavercan kentinde şehitler için düzenlenen törende bir konuşma yaptı.

Gündemdeki konuları değerlendiren Tümgeneral Caferi, ABD’nin Suriye ve Irak’taki başarısızlıklarına işaret ederek, “Onlar Yemen’de de hezimete uğrayacak. Yakın gelecekte Yemen halkının zaferini göreceğiz.” dedi.

Tümgeneral Caferi, ABD’nin İran karşıtı yaptırımlarına ilişkin şunları söyledi: “Washington, İran milletine yönelik başlattığı ekonomik savaşta yenilgiye uğrayacaktır. Amerikalı uzmanlar, İran halkıyla birlikte yönetiminin ekonomik tehditler ve yaptırımlarla pasif bir hale gelmeyeceğini ve büyük ihtimalle baskıların olumsuz yanıt vereceğini itiraf ettiler.”

ABD Başkanı Donald Trump’ın yaptığı son “Kaşıkçı” açıklamasına tepki gösteren Tümgeneral Caferi, “Al-ı Suud rejimi bir muhabiri parçalayıp katlederken, ABD hükümeti bu eylemi destekliyor. İran İslam Cumhuriyeti böyle özelliğe sahip olan bir hükümetle nasıl uzlaşabilir ki?” ifadelerini kullandı.

https://irangercekleri.net/kudus-seriyyelerinden-siyonist-israile-mesaj-video/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu