Hizbullah

Kasımi: İmam Musa Sadr’ı Kaçırma Dosyası Halâ Açık

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, İmam Musa Sadr’ı kaçırma dosyası halen açık olduğunu, İran İslam Cumhuriyeti halâ bu dosyayı takip ederek aydınlığa kavuşturmaya çalıştığını belirtti.
Lübnan’ın Emel hareketi ve Şiaların yüksek meclisi kurucusu İmam Musa Sadr ve beraberindeki iki kişi 31 Ağustos 1978 tarihinde Libya’nın devrik lideri Muammer Kaddafi’nin resmi daveti üzerine bu ülkeye gitti ve o tarihten beri kendisi ve beraberindekilerin kaderi bilinmiyor.

İmam Musa Sadr’ın kaçırıldığı günün yıldönümünde bir açıklama yapan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Kasımi, maalesef olayın üzerinden kırk yıl geçtiği halde bu acı trajik olay aydınlığa kavuşmadığını ve bu insanlık dışı kaçırma olayı ile ilgili dosya sonuçlanmadığını belirtti.

İmam Musa Sadr’ın şehit edildiği yönünde hiç bir delil ve kanıt bulunmadığını belirten sözcü Kasımi, İran İslam Cumhuriyeti halâ bu dosyayı takip ederek aydınlığa kavuşturmaya çalıştığını belirtti.

Kasımi, araştırmaların sonucunda şimdiye kadar kesin ve net bir kanıt elde edilemediğini belirterek, buna karşın bir çok işaret, İmam Musa Sadr’ın halâ hayatta olduğu yönünde olduğunu vurguladı.

Kasımi ayrıca, İmam Musa Sadr ve aydın düşüncesinin yokluğu İslam alemi için büyük bir kayıp sayıldığını sözlerine ekledi.

https://irangercekleri.net/komutan-alinejad-iranin-suriyedeki-danismanlik-varligi-devam-edecek/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı