Hizbullah

İsrail’in Güney Lübnan Rezilliği

25 Mayıs 2000 tarihinde işgal ordusu Güney Lübnan’dan çekilmişti. Ancak Channel 13’te yayınlanan rapora göre bu çekilmenin hemen öncesinde İsrail askerleri ile Lahd milisleri bölgeden kaçabilmek için adeta birbirleriyle yarıştı.

25 Mayıs 2000 tarihinde işgal ordusu Güney Lübnan’dan çekilmişti. Ancak Channel 13’te yayınlanan rapora göre bu çekilmenin hemen öncesinde İsrail askerleri ile Lahd milisleri bölgeden kaçabilmek için adeta birbirleriyle yarıştı. Lahd milislerinin sebatkarlık iddiası yerle bir oldu. Geri çekilme bir faciaya dönüştü. Milisler adeta İsrail’in kontrol edemediği mülteciler haline geldi.

Eski Lahd milislerinden birisinin itiraflarına da yer verilen raporda dönemin iletişimden sorumlu komutanı Benny Gantz’ın gerçekleri gizlemek için çekilmeyi karşı tarafı aldatma gibi göstermeye çalıştığı da aktarılıyor.

Rapora göre ayrıca çekilme planlanan tarihten 90 gün önce gerçekleştirilmiş. Çekilme son derece kontrolsüz gerçekleşmiş ve geride çok sayıda ekipman ve hatta bazı askerler bırakılmış.

https://irangercekleri.net/siyonistler-halebe-saldirdi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu