Filistin

Siyonist İsrail İHA’ları Gazze’ye Saldırdı

Filistin İslami Cihad Hareketi, dün Siyonist yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya yönelik baskını kınamak amacıyla büyük bir gösteri düzenledi.

Filistin İslami Cihad Hareketi dün Mescid-i Aksa’ya destek vermek, Siyonist Rejim’in artan müdahalelerini ve Siyonist yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya yönelik baskını kınamak amacıyla büyük bir gösteri düzenledi.

Gösteriye İslami Cihad liderleri, özgür kalan esirler ve Filistin halkı katıldı.

Ellerinde Mescid-i Aksa’ya yönelik müdahaleleri kınayan dövizler taşıyan göstericiler, Arap ve İslam ülkelerinin Mescid-i Aksa’ya destek için harekete geçmelerini istediler.

Filistinliler; Siyonist Rejim ve Amerika bayrağı ile Netanyahu’nun resmini yakarak, Mescid-i Aksa’nın desteklenmesinin sadece Filistinlilerin değil bütün Arapların ve Müslümanların görevi olduğu belirttiler.

Gösteride İslami Cihad Hareketi, Filistinlilerden Mescid-i Aksa’ya karşı yapılan komplolarla mücadele etmelerini istedi.

Gösteride konuşan İslami Cihad Hareketi liderlerinden Hızır Habib; Amerika ve Siyonist Rejim’i, Mescid-i Aksa’ya yönelik baskınların tüm sonuçlarının sorumlusu olarak tanımladı.

Hızır Habib ayrıca; bugüne kadar binlerce şehit, yaralı ve esir veren Filistin halkı Mescid-i Aksa’yı savunmak için daha çok fedakarlık yapmaya hazırdır. Biz, hiçbir zaman Siyonist Rejim’in Mescid-i Aksa’ya yönelik müdahaleleri karşısında boş oturmayacağız, ifadelerini kullandı.

Kısa süre önce binlerce Siyonist yerleşimci Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemişti.

İsrail’e ait insansız hava aracı Gazze’ye saldırdı

Öte yandan El-Meyadeen haber ajansı Siyonist Rejim İHA’larının Gazze’deki Cebalya’da bir grup Filistinli gence saldırdığını duyurdu.

Saldırıda herhangi bir can kaybı yaşanmadı.

https://irangercekleri.net/netanyahu-beyza-migferlilerin-intikali-trump-ve-troodun-talebi-uzerine-yapildi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı