İran Gerçekleri

İspanya Dışişleri Bakanı: İran Büyük Bir Bölgesel Güçtür

İspanya dışişleri bakanı Josep Borrell, Pazatesi akşamı yaptığı bir Twitter paylaşımında İran İslam İnkılabının 40 yıllık kazanımlarını takdir ederken, İran İslam cumhuriyetinin bölgenin önemli güçlerinden biri olduğunu vurguladı.


İspanya dışişleri bakanı Josep Borrell, İran’ın Amerika’nın yaptırımları karşısında direnme gücüne sahip olduğuna vurgu yaparak, Washington’un miladi 70’li yıllarda 2 ağır yenilgiye katlandığını, bunlardan biri Vietnam ve diğeri İran karşısında olduğunu söyledi.

İran’ın bölgedeki önemli rolüne değinen İspanya dışişleri bakanı Josep Borrell, İran’ın Suriye krizinin çözümlenmesinde önemli rol ifa ederek bu ülke yönetimine destek verdiğini söyledi.

İran’ın İslam İnkılabının zaferinden sonraki yıllarda bilimsel ve sosyal gelişimlerinin takdire şayan olduğunu kaydeden İspanya dışişleri bakanı Borrell, 1976 yılında İran halkının sadece Yüzde 35 kadarı okuma yazma bildiğini, oysa bu rakamın gelinen noktada yüzde 85’lere vardığını ifade etti.

İran halkı, dün 22 Behmen yürüyüşlerinde bir kez daha İslam inkılabı ülküleri ve İslam İnkılabı Rehberine biat yineledi.

https://irangercekleri.net/1500-yabanci-terorist-turkiye-uzerinden-idlipe-gecti/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı