Hizbullah

İslami Vahdet Konferansı’nda Hizbullah Hareketi’nden Filistin Meselesine Vurgu

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, bugün Tahran’da düzenlenen 32. İslami Birlik Koınferansı’nda konuştu.

Hizbullah Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, birlik olmadan (İslami ) direnişin yanında duramanın mümkün olmadığını belirterek, İran İslam Cumhuriyeti’ni “İslami gelişmenin birer sembolü” olarak nitelendirdi.

Tahran’da düzenlenen 32. İslami Birlik Koınferansı’nda konuşan Şeyh Naim Kasım, Kudüs’ü işgal eden İsrail’in İslam ümmetini boyun eğdirmek amacıyla bölge halkını güçsüzleştirmek istediğini sölyedi.

Bazı İslam ülkelerinin liderleri İsrail’le ilişkilerini normalleştirmeye çalıştığını ifade eden Şeyh Naim Kasım, “Filistin meselesi, Kudüs meselesinden daha fazla öneme sahip. Filistin’in işgali düşünce ve İslami değerlerin işgalidir. Filistin meselesi İslam dünyasında merkezi bir konudur.” açıklamasında bulundu.

Şeyh Naim Kasım, Kudüs’ün doğu ile batı olarak bölünmesinin kabul edilmez olduğunun altını çizerek, şunları kaydetti: Bugün Filistin kişisel bir sorun değil. Sahayı bırakmadan sorunları ortadan kaldırmak zorundayız. Amerika 40 yaşındaki direnişi görmek istemiyor. Birlik olmadan direnişin yanında durmak mümkün değil. İran İslam Devrimi Lideri Ayetullah Hamanei’nin sayesinde bugün birlik daha güçlü bir duruma geldi. Kendisi fırtınalara karşı sımsıkı duruyor.

Birlik ve beraberliğin bütün sorunların çözümü olduğuna inandıklarını dile getiren Hizbullah Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı, direnişin savunulması gerektiğini vurguladı.

https://irangercekleri.net/tahranda-yemen-direnisine-destek-konferansi-calismalarina-basladi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu