İmam Ali Hamaneyİran Gerçekleriİslami Vahdet

İslami Vahdet İran İslam İnkılabının Resmi Politikasıdır

fhafİran İslam İnkılabı rehberi, İmam Ali Hamanei, İslami birlik kavramının, tüm müslümanları kendi düşünceleri ve inançlarından vazgeçmeleri anlamına gelmediğini, ve İslami toplumun birbirine düşman olmaması ve dünya sorunları karşısında birbirlerine destek vermeleri anlamına geldiğini söylediler.
Hac merasimi yetkilileri ve çalışanları ile görüşen İmam Ali Hamanei, İslam düşmanlarının uyguladıkları propaganda ve yarattıkları şüpheler ile mücadele edilmesi gerektiğini söyleyerek, “İran İslam Cumhuriyeti ve diğer İslam dünyası arasında duvar örmek, İslami Birlik düşmanlarının planlarından biridir. Hac merasimini, düşmanların propagandaları sonucunda gelişen yanlış düşünceler ve önyargı duvarını yıkmak için gelişen eşsiz bir fırsat olarak tanımalıyız” dediler.
İmam Hamanei sözlerinin devamında ise İslami birliğin, günümüzün en fazla önem taşıyan konulardan biri olduğuna dikkat çekerek, “Müslümanlar arasındaki birlik ve kardeşlik, dinimizin temel öğretilerindendir ve İran İslam Cumhuriyeti de bu konuda çok ciddidir. İran İslam Cumhuriyeti’nin her zaman desteklediği İslami birlik konusu, farklı görüşler ve düşüncelerin kendi inançlarından vazgeçmelerin anlamına gelmiyor. İslami birlik, müslüman toplumun birbirine düşman olmaması ve dünyanın önemli konularında birbirlerine destek olmaları anlamını taşıyor” dediler.
İran İslami İnkılabı lideri, İmam Humeyni’nin İslami birlik konusunu, ülkenin resmi politikası olarak belirlemeleri ve İslam düşmanlarının, İran ve diğer İslam ülkeler arasında duvar örmeye çalışmaları hakkında ise İmam Hamanei, “Herkes, bu sahte duvarı ortadan kaldırmak ile görevlidir ve islami toplumun mahşeri olan Hac merasimi de, bu görevin gerçekleşmesi için en iyi fırsattır”dediler ve İslam ve Şiilik hakkında yapılan karalama çalışmaları hakkında sözlerine “Bu çalışmalara yanıt olarak, sadece kitap yazmak yeterli değildir ve yaratıcı çözümler ile, bu karalama çalışmaları ile nasıl mücadele edebileceğimizi araştırmalıyız” diye eklediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu