İmam Ali Hamaneyİran Gerçekleri

İslam İnkılabı Rehberinin Rezevi Türbedeki Beyanatı

 

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah seyyid Ali Hamenei dün akşam mutahhar Rezevi türbedeki çeşitli kesimlerden kalabalık halka hitaben bölgesel gelişmeleri ve sağlıklı ve sağlam ekonominin gerektirdiği konuları ele aldı.

AMERİKA’NIN ŞOM PLANLARI HEZİMETE UĞRADI

İslam İnkılabı Rehberi beyanatında inkılabın 40. yılında neşeli ve sağlamlığı konusu ve Amrikanın bölgeye yönelik şom planların hezimete uğradığına işaretle, şunları belirttiler: ‘geçen yıl iran İslam cumhuriyeti iran milletinin iktidar ve izzet bayrağını bölgede dalgalandırmayı başardı ve tekfircilerin belinin kırılması ve güvenliğin sağlanması konusunda büyük başarılara imza attı’.

İslam İnkılabı Rehberi, iranın sözkonusu girişimiyle Amerikalıların bölge üzerindeki şom planlarını suya düşürdü ve şunları ekledi: ‘Amerikalılar zalim ve şirret kaynağı olan IŞİD gibi terör çetelerini oluşturmakla bölge milletlerini iç savaşlarla meşgul edip onların zihinlerini gasıp Siyonist rejim İsrailden uzaklaştırmaya çalışıyor’.

Ayetullah Hamenei adı geçen komplocu girişimlere değinerek Amerikalıların onların IŞİD’ın yok edilmesine yönelik iddialara işaret ederek şunları belirtti: ‘bu iddia yalandan ibarettir zira Amerikanın siyaseti kendilerinin emrinde olmaları kaydıyla IŞİD ve bunun türevi olan diğer terör çetelerinin varlığını korumaktır.

Amerika bu komplosunda başarılı olmadı ve Amerika ve onun Avrupadaki bazı müttefiklerinin İranın bölgeye yönelik siyasetleri konusunda suçlamalarının asıl nedeni de budur’. Amerika aslında IŞİD terör örgütünü yok etmek gibi bir niyeti de yoktur üstelik ortadoğu bölgesinde güvenilği sağlamaya gücü yetmiyor.

ABD AFGANİSTAN’I VAHİM HALE GETİRDİ

İslam inkılabı rehberi sözlerinin devamında şunları belirtti: ‘bu gerçeğin bir örneği de, Amerikanın Afganistan topraklarında 14 yıl varlığıdır ki Afganistan halkı için güvenlik ve asayiş armağan etmezken bölgedeki güvenilk şartları daha da vahim hale getirdi’.

Gerçek şu ki, son yıllarda bölgede meydana gelen savaş, kaos ve gerginlikler batı Asya’nın bir bölümüne dayatıldı ki bunun doğrudan veya dolaylı olarak Amerikanın komplocu girişimlerinden kaynaklanıyor.

Amerikalı dünyaca ünlü teorisyeni Noam Chamsky Amerikanın müdahaleci girişimlerini şu şekilde izah ediyor: ‘Amerika bölge ve dünyadaki münakaşalar ve savaşların meydana gelmesi ve en önemlisi İranda ağustos 1953’de meşru hükümete karşı hicri şemsi 28 mordad askeri darbesinin gerçekleştirmesinde asıl sorumludur’.

İran milleti son yıllarda Amerikanın komplocu girişimleriyle mücadelede kararlı ve azimli davranmıştır ve büyük başarılar elde etmiştir. islam inkılabı rehberinin de vurguladığı üzere, İran islam cumhuriyeti bölgede güvenliği sağlamış ve bundan böyle de böyle olmaya devam edecektir.

İLGİLİ YAZI:
https://irangercekleri.net/imam-bakirin-veladeti-kutlu-olsun/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu